Razrabotki

План-конспект на урок по Изобразително изкуство. Тема: Моделирани човешки фигури. за 1 клас

Продажна цена Цена 25.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на урок по изобразително изкуство за 1 клас - 8 страници 

Тема на урока: Моделирани човешки фигури

(Учебник, с. 54-55)

Структура и вид на учебното съдържание на урока: предметна

Цели на урока:

Образователни цели:

  • Изграждане на обобщена представа за най-важните визуални особености на човешката фигура;
  • Запознаване с отразяването на общата форма и пропорциите на човешката фигура;
  • Моделиране на фигурите в характерна поза, избрана от учениците

Възпитателни цели:

  • Формиране на емоционално-естетическо отношение към заобикалящата действителност;
  • Формиране на естетически вкус.

Развиващи цели:

  • Изграждане на самостоятелност;
  • Развиване и обогатяване на зрителното възприятие;
  • Представи и въображение.

Задачи – образователни:

  1. Образователни: запознаване с най-важните визуални особености на човешката фигура;
  2. Отразяване на най-общата форма и пропорции на човешката фигура;
  3. Задачи практически – изобразителни: задължителни за всички.
  4. Задачи – моделиране на фигура в характерна поза.
  5. Развиване на детската наблюдателност и укрепване на зрителната памет;
  6. Затвърдяване на умението да работят с глина; да предадат характерните особености на човешкото тяло – глава, тяло, крайници и пр.

Форма на изобразителна дейност:

  • По натура
  • По впечатления.

Материали и техники, използвани в практическата дейност

  • Моделин; Пастели; Глина; Дъска; Нож; Макет на човешка фигура.

Вид изобразителна дейност

  • Проектиране

Дидактически материали, използвани в урока

  • Репродукции;

Място на провеждане на урока

  • В класната стая

Критерии и показатели за анализ на готовите рисунки

  • Цветова хармония и контрол
  • Форма на рисунката
  • Обмно-пространствена рисунка

Изразни средства на рисунката

  • Декоративни изразни средства;

Очаквани резултати от обучението:

  • Ученикът да умее да описва и пресъздава впечатления и представи за форми и пространство.
  • Да умее да пресъздава обекти от заобикалящата го среда.
  • Различава основни изобразителни материали за моделиране (глина, пластилин).
  • Организира работното си място за работа с изобразителни материали.

Основни методи и похвати: кратък разказ и беседа с учениците, дискусия, онагледяване и демонстрация.

Форми на обучение: групова и фронтална

Основни дидактически средства, използвани в урока: учебника, тетрадката, макет на човешка фигура.

Очаквани резултати:

  • Различава основни изобразителни материали за моделиране (глина, пластилин).
  • Организира работното си място за работа с изобразителни материали.

 

 Ход на урока:...............

 

Използвана литература: 

Учебник по Изобразително изкуство за 1 клас. Издателство "Просвета Плюс"