Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Какво прави? Какво правят? /за 2 възрастова група/

Продажна цена Цена 30.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по български език и литература за 2 възрастова група - 10 страници 


Образователно направление: Български език и литература

Издателство:  Бит и техника „Златно ключе“ – 16 страница

Тема: Какво прави? Какво правят?

Образователно ядро:

  • Граматически правилна реч
  • Речник
  • Звукова култура

Цели:

  • Усвояване на умения за съставяне на изречения по даден образец и в нагледно практичен план;
  • Обогатяване на активния речник с качествени прилагателни имена и думи действия;
  • Упражняване на умението за образуване множествено число на думи и обратно

Очаквани резултати:

  • Съставя кратки и разширени прости изречения в нагледно-практичен план.
  • Описва обекти и лица.
  • Използва в речта си качествени прилагателни и ги съгласува правилно със съществителните имена.
  • Изговаря ясно и отчетливо думите в изречението.

Очаквани резултати по ядра:

Граматически правилна реч:

  • Построява и изказва кратко просто и просто разширено изречение;
  • Разпознава и назовава кой какво прави и къде е, посочва един и много.
  • Наблюдава и различава количеството и признаците на един и много обекти и ги назовава със словосъчетание от прилагателно и съществително име в единствено и множествено число ;
  • Построяване и изказване на кратко просто и просто разширено изречение;

 

Звукова култура на речта:

  • възпитаване на речевия и фонемичния слух;
  • възпитаване на основните качества на гласа – сила, височина, тембър и темп /спокоен говор , без напрежение/;

Речник:

  • Употребява стандартни думи, използвани в комуникацията.
  • Използва базов речник (съществителни имена, прилагателни имена, глаголи, местоимения).

 

Форма на обучение – обучаваща, задължителна, организирана и регламентирана педагогическа ситуация;

Методи и похвати:

  • разговор,
  • беседа,
  • обяснение,
  • образец,
  • самостоятелна работа.

Дейности:

  • устно съставяне на изречение;
  • разширяване на просто изречение;
  • онагледяване на броя на думите в изречението;

 

Ход на ситуацията:............................