Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Помагам много. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена 40.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по БЕЛ за 2 група /подробно разработена/ + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка - 15 страници

Образователно направление: Български език и литература

Издателство: Бит и техника „Златно ключе“, 12 седмица, 22 страница

Тема: Помагам много

Цели:

  • Развитие на системното мислене и творческо въображение на децата.
  • Провокиране на езиковата активност на децата.

 

Образователно ядро:

  • Свързана реч,
  • Речник,
  • Граматически правилна реч

Цели: Ядро: Свързана реч

  • Разглеждане на картини и съставяне на обяснение.
  • Гледане на картинките и съставяне на изреченията.

Ядро: Речник

  • Активизиране на общата представа за понятията - разхвърлена, подредена.

Ядро: Звукова култура

  • Произнасяне правилно всички фонеми в думата
  • Разграничаване на думите в изречението.

 

Образователни задачи:

  • Развиване на умения за описание по картина с по-сложен сюжет и опорни въпроси – обсъждане на изобразените зависимости, на допълнителни предложения от децата и др.;
  • Затвърдяване на представите за думи – названия и предмети и лица от обкръжаващата среда;
  • Затвърдяване на уменията за употреба в речта на прости и прости разширени изречения.

Методи:

  • Наблюдение
  • Беседа
  • Обяснение
  • Описание
  • Фронтален метод (учителя работи с всички деца)

Похвати:

  • Указание
  • Пояснение
  • Игрови похвати. Игра: „Кой ще подреди по-бързо“. 2. Игра:  „Разпиляната Маша“.
  • Практически похвати – анализ

 

Очаквани резултати:

  • Възприема кратък литературен текст и участва в диалог по конкретна тема и опорни въпроси.
  • Разбира и назовава думи за предмети и лица от най-близкото си обкръжение.
  • Използва базов речник за назоваване и описание на отделни характеристики на изображения в картина.
  • Използва в речта си кратки и разширени прости изречения.

Интегративни връзки:

  • Околен свят;
  • Конструиране и технологии.


Ход на ситуацията:........................