Razrabotki
План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Пейзажна графика. Архитектурен пейзаж. за 2 клас
Продажна цена
Цена
20.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
С включен данък.
План-конспект по Изобразително изкуство за 2 клас - 11 страници + илюстрации
Тема: „Пейзажна графика - Архитектурен пейзаж“
Клас: 2 клас
- Цели на урока:
- Затвърждаване на знанията за пейзажа като жанр в изобразителното изкуство;
- Запознаване с разновидностите на архитектурния пейзаж в живописта и графиката;
- Изграждат се умения за разграничаване природната от архитектурна среда и съответно природен от архитектурен пейзаж;
- Да описват и визолизират детайли от основни елементи от архитектурна среда.
- Боравене с графично-декоративни елементи.
- Задачи – образователни
- Разширяване и конкретизиране на понятията, свързани със знанията за архитектурен пейзаж и начините за тяхното изграждане.
- Затвърдяване на умението за изобразяване на впечатления, придобити от наблюдение.
- Създаване на интерес към близки обекти от действителността, разкриване на красотата на улицата през есента.
- Задачи – практически
- Изобразителни – да се нарисува архитектурна среда;
- Неизобразителни – да се разширят уменията за работа с темперни бои, планиране на изобразителната дейност.
- Задачи практически – изобразителни:
- задължителни за всички:
- да се нарисува архитектурен пейзаж;
- Задачи – свободноизбираеми
- всеки ученик индивидуално да създаде свой образ на пейзажа
- всеки ученик сам да избере най–подходящите цветове, с които да изобрази своята фантазия
- Форма на изобразителната дейност
- по представа
- по впечатление
-
Материали и техники, използвани в практическата дейност
- Живописни материали – темперни бои, пастели.
- Техника – разредено и пастозно полагане на боите, напластяване, стъргане.
- Вид изобразителна дейност
- Отразяване на архитектурния пейзаж чрез цветове
- Синтетична рисунка
-
Дидактически материали, използвани в урока
- дидактически табла
- учебник по Изобразително изкуство за 2 клас.
- Място на провеждане на урока
- в класната стая
-
Критерии и показатели за анализ на готовите рисунки
- Цветово изграждане
- Вид цветност – по избор
- Брой цветове – не са поставени изисквания
- Цветова хармония и колорит – архитектурния пейзаж да се подчертае преди всичко чрез цветовете
- Форма на рисунката – плоскостно-декоративна
- Изразни средства на рисунката, според вида изобразително изкуство
- живопис
- живописни изразни средства – темперни бои, пастели, молив, креда.
- Материали и техники, използвани в рисунката
- В рисунките се използват темперни бои, като се рисува направо с четката, без да се натрупват и наслояват. Използват се също така: пастели, молив, креда.
- Пространство в рисунката
Учениците сами определят големината и разположението на елементите в рисунката.
- Композиционно изграждане на рисунката
- Композицията на рисунката е по избор на учениците
- Проява на въображение в рисунката
Въображението на учениците трябва да се прояви при изграждане на архитектурния пейзаж и архитектурна обстановка, чрез избора на цветовете, чрез нестандартния подход и при изграждането на композицията.
Ход на урока: .....................