План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Снежко /апликиране/. за 1 възрастова група
Продажна цена
Цена
30.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
Педагогическа ситуация по изобразително изкуство за 1 възрастова група - 11 страници
Образователно направление: Изобразително изкуство
Образователно направление: Моливко – Играя и зная, тема 15, страница 23
Тема: Снежко
/Апликиране/
Ядро:
- Изобразителни материали и техники
- Изобразително творчество.
Вид на педагогическата ситуация – развиване на нови знания и умения;
Вид изобразителна дейност – изобразително изкуство (апликиране); работа по тематична композиция;
Цели:
- Изобразяване на характерни кръгли или елипсовидни форми;
- Придобиване на умения за целенасочено използване на изобразителни материали, тяхното разпознаване и прилагане;
- Пресъздават обекти и явления от действителността чрез рисуване, оцветяване, апликиране.
Задачи:
- Да може да апликира образ, като използва готови изрязани форми;
- Усвояване на умения да се рисуват характерни кръгли или елипсовидни форми;
- Допълнително развитие на уменията за използване на определена цветова гама с оглед зададената тематика;
- Стимулиране на креативността при децата;
Методи, средства, похвати:
- Показ,
- демонстрация,
- обяснение,
- табло,
- индивидуална работа с децата.
Очаквани резултати:
- Затвърдява уменията за създаване на образ кръгли петна получени чрез затвърдяване четка, апликация
Знания: има представи за изграждане на познат образ чрез комбиниране на готово изрязани елементи.
Умения: подрежда в зависимост (комбинира) различни по големина, еднакви по цвят съставни елементи (две и повече) на познат образ и лепи съчетанието върху цветна основа
Създаване на интеграционни връзки с други образователни предмети (природен свят, БЕЛ, социален свят, математика);
Техника за изпълнение – апликиране чрез залепване, рисуване.
Предварителна учителска подготовка – включва определяне на темата, събиране на материали за нея, осигуряване на необходимите материали за рисуване, намиране на литературни материали на тема „Снежко”;
Предварителна подготовка на децата – те трябва да са се запознали със стихотворението „Снежан”.
Педагогическо взаимодействие – дейност на възпитателя и децата;
Ход на ситуацията:..................