План-конспект по Математика: Тема: Деление на числата до 1000 е едноцифрено число. 3 клас когато единиците на делимото са нула.
Продажна цена
Цена
€20,00
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект по Математика за 3 клас, подробно разработен + работен лист + снимка на урока от учебника - 16 страници
Издателство: Бит и техника
Урок 93. 116 страница
Глобална тема: Деление на двуцифрено и трицифрено число е едноцифрено число
Тема на урока: Деление на числата до 1000 е едноцифрено число, когато единиците на делимото са нула.
Вид на урока: за нови знания
Образователни цели:
· Запознаване е алгоритъма на деление, когато единиците на делимото са 0;
· Използване на знанията за деление е 10;
· Усъвършенстване на уменията за решаване на числов израз;
· Решаване на текстови задачи по чертеж.
Възпитателни цели:
· Възпитаване на отговорности за самостоятелно решаване на задачите;
· Усъвършенстване на умения за организиране на работата си;
· Възпитаване на познавателна активност;
· Възпитаване у учениците чувства за отговорност и качествено изпълнение на задачите.
Развиващи цели:
· Да се развие математическото мислене на учениците;
· Да се развие умения за учене, памет и внимание;
· Да се развиват мисловните процеси и прилагането на теорията в практиката;
· Да се развива наблюдателността, концентрацията и логическото мислене.
Очаквани резултати:
До края на урока учениците:
· разпознават случаи на деление на числа до 1000 с едноцифрено число, когато единиците на делимото са 0;
· прилагат правилно алгоритъма за деление в разглежданите случаи;
· използват знанията си за деление на 10 при решаване на задачи;
· решават числови изрази с действия деление и умножение;
· решават текстови задачи по чертеж;
· работят самостоятелно, точно и организирано
Използвани методи:
· беседа;
· обяснение;
· наблюдение;
· демонстрация;
· самостоятелна работа;
· упражнение;
· анализ.
Използвани нагледни средства и дидактически материали:
· Учебник;
· нагледни дидактични средства;
· табла;
· работни листове.
Форми на работа:
· Фронтална;
· Индивидуална;
· Групова.
Междупредметни връзки: Български език и литература – четене, разбиране и анализ на текст на задача.
Ход на урока:..................