Razrabotki

План-конспект по Математика. Тема: Деление с числото 6. /затвърдяване/. 2 клас

Продажна цена Цена €20,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на урок по математика за 2 клас /подробно разработен/ + Творческа задача + Работел лист за домашна работа + Самостоятелна работа + снимка на урока от учебника -  17 страници 

План-конспект

Тема:

Деление с числото 6

2 клас

 

 

Издателство: Бит и техника, страница 109

Тема на урока: Деление с числото 6

Тип на урока: Урок за затвърждаване на знанията, формиране на умения и навици

Времетраене: 40 минути

Цели на урока:

    Образователни цели:

-       да се затвърдят знанията при табличното деление с 6;

-       да се затвърдят знанията за таблично умножение и деление с числата до 6;

-       да се затвърдят уменията за изразяване на математически език на словосъчетанията „с .. пъти повече“ и „с повече“;

-       да се затвърдят знанията за ред на действията ;

-       да се затвърдят уменията за решаване на текстови задачи ;

-       да се затвърдят знанията на учениците за моделиране на числов израз от съставна текстова задача.

    Възпитателни цели:

    Възпитаване на отговорности за самостоятелно решаване на задачите;

    Усъвършенстване на  умения за организиране на  работата си;

    Възпитаване на  познавателна активност;

    Възпитаване у учениците чувства за отговорност и качествено изпълнение на задачите.

    Развиващи цели:

    Да се развие математическото мислене на учениците;

    Да се развие умения за учене, памет и внимание;

    Да се развиват мисловните процеси и прилагането на теорията в практиката;

    Да се развива наблюдателността, концентрацията и логическото мислене.

    Очаквани резултати:

    Учениците да овладеят алгоритмите за смятане – събиране, изваждане, умножение и деление;

    Учениците да затвърдят знанията и уменията за пресмятане на числови изрази, в които освен действията  събиране и изваждане са включени и действията умножение и деление ;

    Учениците намират неизвестен множител, като използва зависимостта между компонентите и резултатите при умножение;

    Учениците разбират отношенията „пъти повече“ и „пъти по -малко“;

    Учениците да могат самостоятелно да решават различни видове задачи с числови и текстови операции;

    Учениците да демонстрират логическо мислене, внимание и самостоятелност при решаване на задачи.

    Използвани методи:

-       беседа;

-       обяснение;

-       наблюдение;

-       демонстрация;

-       самостоятелна работа;

-       упражнение;

-       анализ.

    Използвани нагледни средства и дидактически материали:

-       учебник;

-       нагледни дидактични средства;

-       табла;

-       работни листове.

    Форми на работа:

-       Фронтална;

-       Индивидуална;

-       Групова.

    Външно-предметни интегративни връзки:                                                 

-       Български език и литература;

-       Родинознание;

-       Изобразително изкуство.

Вътрешно-предметни интегративни връзки:  

-       Аритметични знания;

 ХОД НА УРОКА:......................