Razrabotki

План-конспект по математика. Тема: Умножение на многоцифрено с едноцифрено число с повече от две преминавания. за 3 клас

Продажна цена Цена 30.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на урок по математика за 3 клас - 10 страници 

Издателство: "Просвета плюс" 

Тема на урока: Умножение на многоцифрено с едноцифрено число с

повече от две преминавания

Тип на урока: Урок за нови знания

Цели на урока:

образователни:

  • Да се изведе и усвои алгоритъма за писмено умножение на многоцифрено с едноцифрено число с повече от две преминавания;
  • Усъвършенстване умението за рационално смятане;
  • Използване на устни похвати за умножение на многоцифрени числа с едноцифрено число.

възпитателни:

  • Осигуряване на активно и съзнателно участие на учениците в математическата дейност;
  • Възпитаване в отговорност за изпълнение на поставените задачи.

развиващи:

  • Развиване на мисленето и мисловните процеси;
  • Развитие умения за самостоятелна работа;
  • Развитие умения за решаване на задачи от същия тип /аналогични задачи/, изпълнение на практически задачи и усвояване начините за самопроверка и самооценка.

Задачи:

  • Затвърдяване знанията и уменията за умножение на многоцифрено с едноцифрено число с две преминавания;
  • Затвърдяване знанията и уменията за бързо смятане;
  • Затвърдяване на знанията и уменията за съставяне и решаване на текстови задачи

Очаквани резултати:

  • Умножава многоцифрено с едноцифрено число с повече от две преминавания;
  • Сравнява число с числов израз и стойности на числови изрази;
  • Моделира с числови изрази текстова задача, зададена в косвена форма;
  • Решава задача с геометрично съдържание.

Междупредметни връзки:

Човекът и обществото, БЕЛ

Методи:

Беседа, упражнение и демонстрация, самостоятелна работа, работа с учебник.

Принципи:

Съзнателност, системност, последователност, активност,трайно овладяване на знанията.

Дидактични материали и средства:

Учебник и учебна тетрадка

Форма на работа:

Индивидуална, групова, фронтална.

Ход на урока:...............