План-конспект по Човекът и природата. Тема: Животните на сушата. 3 клас
Продажна цена
Цена
30.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект по Човекът и природата - 11 страници + снимка на урока
План-конспект
По Човекът и природата за 3 клас
Тема: Животните на сушата
Издателство: Клет „Булвест 2000“, страница 46
Тема: Животните на сушата
Тип на урока: За нови знания
Цели на урока:
Образователни: Формиране на понятия за сухоземна среда на живот, вредители и плевели.
Възпитателни: Изучаване начина на хранене и движение на животните и свързаните с тези жизнени процеси приспособления при различните животни.
Развиващи: Развитие на наблюдателност; внимание и мислене.
Задачи:
· Разпознаване на видовото разнообразие от животни на сушата;
· Осъзнава необходимостта от опазване на животните.
Дейности:
· Показване на видовото разнообразие от животни на сушата с използване на илюстрациите от учебника, видеофилми, табла, снимки и подходящи образци, беседа за необходимостта да пазим животните
Очаквани резултати:
· Илюстрира с примери разнообразието от животни, обитаващи сушата.
· Илюстрира с примери приспособления на животните за живот на сушата.
· Дава примери за опазване на видовото разнообразие от животни на сушата.
Основни понятия:
· Сухоземна среда на живот
· Вредители
· Плевели.
Методи:
Словесни: беседа, разказ (устно изложение), дискусия.
Нагледни:
· наблюдение: използване на естествени обекти и възможност на децата да ги разгледат и изследват, като ги пипнат, огледат.
· демонстрация: описва се всяко животно и начина му на придвиждане, как е устроено тялото.
Практически:
· работа с учебник - осмисляне и затвърдяване на знания за разнообразие, начин на движение и хранене на сухоземните животни.
· Упражнения - работа с работен лист
Игрови метод:
Графична дидактична игра: Кой къде живее?
Червей планина
Лалугер почва
Сърна равнина
Дидактични средства:
· показваме снимки на животните;
· показваме картини на животните в средата им на живот.
План на урока.
1. Животни в почвата.
2. Животни в равнините.
3. Животни в планините.
Ход на урока:.....................