План-конспект по Музика. Тема: Народна песен. за 3 възрастова група
Продажна цена
Цена
10.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект на педагогическа ситуация по музика за 3 група - 6 страници
Образователно направление: Музика
Тема: „Народна песен“
Ядро: Възприемане; Възпроизвеждане; Музика и игра;
Ситуацията по музика преминава през три етапа:
Движение с музиката:
- „Бъди ловък“ – разучаване на музикална игра;
Цели:
- Да се формират и развият музикалните способности у децата,
- Да се усъвършенства умението им за концентрация на вниманието и работата им в екип – съгласувано изпълнение и правилна артикулация.
- Да се развият слушателските и изпълнителските умения.
Задачи:
- Да се запоанаят децата с музиката на новата игра;
- Да се насочи вниманието на децата към характерните й особености;
- Децата да разберат правилата на играта и да ги свържат с музиката.
- Хоро „Мари момиченце“
Задачи:
- ритмично изпълнение стъпката на хорото,
Слушане на музика:
Слушане на инсструменталната пиеса „Скарлет“ се две петлета“ от Ал. Райчев.
Задачи:
- Да разпознаят и назоват инструменталната пиеса;
- Да си припомнят съдържанието й, като се насочат към изразните средства на музиката.
Пеене
- Разпяване
а) с кратка мелодия върху думите. „Дили ду, ду, ду“.
Задачи:
- правилно звукообразуване.
б) с народната песен „Кавали свирят“.
Задачи:
- живо, весело изпълнение.
- Затвърдяване на песента „Пролетно хоро“ от Б. Берова.
Задачи:
- да се следи за правилното изпълнение на мелодията и текста.
- Затвърдяване на песента „Детска молба“ от Хр. Недялков.
Задачи:
- Да се постигне по-добра фразировка чрез омекотяване края на фразата.
- Децата по-силно да се вживеят в съдържанието на песента, като придружават изпълнението й с подходящи детски музикални инструменти.
Други видове детска музикална дейност.
- Организиране на занятието чрез леко ритмично бягане и маршировка.
- Музикално-дидактична игра „Славейче".
Технически средства и помагала:
- диапозитив № 34,
- шаблони на славейчета,
- хлопатарче,
- бърдуче,
- металофон.
Ход на ситуацията:............................