План-конспект на индивидуално занятие (СОП). Тема: Прилагателно име
Продажна цена
Цена
40.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект на индивидуално занятие на дете със СОП + илюстрации - 10 страници
Учебен предмет: Български език и литература
Тема на занятието: Прилагателно име
Тип: За затвърдяване на знанията
Цел: Затвърдяване на знанията за прилагателното име като част на речта
Задачи:
Образователни:
- затвърдяване на знанията за прилагателното име като част на речта;
- усъвършенстване на уменията за разпознаване на прилагателните имена като думи, с които назоваваме различни признаци и качества на хора, предмети животни и други;
- затвърдяване на уменията за диференциация на съществително и прилагателно име;
- затвърдяване на уменията за съгласуване на прилагателно със съществително име по род и число;
- затвърдяване на уменията за определяне на род и число на прилагателни имена;
- усъвършенстване на уменията за откриване на прилагателни имена в изречения и текст с помощта на въпросите: Какъв? Каква? Какво? Какви?
Възпитателни:
- формиране на различни процеси на търпение и постоянство;
- отговорно отношение върху поставените задачи;
- взаимопомощ.
Корекционно-развиващи:
- развиване на нагледно-образното мислене и наблюдателността;
- формиране на умения за работа с различни материали и умения;
- коригиране на неправилно създадени представи за прилагателното име;
- стимулиране на паметта, въображението и творческото мислене;
- развитие на речта както и на активния и пасивния речник;
- подобряване на артикулацията и фината моторика.
Методи на обучение:
- беседа;
- обяснение;
- упражнение;
- дидактични игри;
- творческа дейност.
Предварителна подготовка: боядисан ориз, кутия, различни играчки и предмети, цветен картон, магнитна въдица, дидактически карти, фенерче, зар, цветни животни, пластилин, кинетичен пясък, дървено великденско яйце, цветни моливи, цветни карти и шаблони, къща на прилагателното име.
Дидактични игри: сензорна игра “Какво има в кутията?”, дидактична игра “Улови рибата”, дидактична игра “Игра на зарове с прилагателни имена”.
Междупредметни връзки: Изобразително изкуство, Технологии и предприемачество.
Ход на занятието:......................