Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Аз съм вежлив. /в таблична форма/. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €10,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация за 4 възрастова група - 13 страници /+ снимка на ситуацията от познавателната книжка/ 

Програмна система “Аз ще бъда ученик”

за четвърта възрастова група

Издателство „Изкуство“, 66 страница, 16 седмица   

Образователно направление: Български език и литература

Тема: Аз съм вежлив

Ядро: Свързана реч

Задачи:

  • Припомняне и систематизиране на опита от проведена дискусия за вежливостта чрез участие в беседа; възприемане на образец за съчиняване на повествователен текст; подсигуряване на индивидуални опити за съчиняване на разказ по съвместно придобит опит

Ядро: Речник

Задачи:

  • Обогатяване на речника с думи за култура на поведение и етикет; изграждане на култура на речево общуване; диференциране на представите за действия, извършвани в момента на говорене, от представите за по-рано извършени действия.

Ядро: Звукова култура на речта

Задачи:

  • Работа с подходящо художествено произведение за обогатяване на лексикалния запас при запознаване с правилата на културно поведение на маса.
  • Регламентирани ситуации – обучаващи, игрово-познавателни и практически ситуации.
  • Нерегламентирани – игрово-познавателни и практически ситуации.

Цел

  • Употреба на подходящи лексеми (думи) от речникови фонд в конкретна говорна ситуация, изискваща употреба на етикетни формули.
  • Усвояване на изрази от говорния етикет по художествени произведения.

Очакваните резултати:  

  • употребява етикетни формули, свързани с конкретната ситуация на общуване.

Цел:                                                                                                              

  • Изграждане култура на речево общуване, като използват етикетни форми за вежливост и учтивост.

Задачи:                                                                                                                                

  • Затвърдяване етикетните форми за вежливост в общуването.
  • Конструиране на прости въпросителни и съобщителни изречения на практическа, нагледна и словесна основа.

Методи: беседа, разговор

Похвати: игрови похват, игра-драматизация.

Средства: картончета, поляна, дърво, чешмичка, познавателна книжка.

 

 Ход на ситуацията:....................

/Педагогическата ситуация е представена в таблична форма/