Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: „Звук и буква Щ, щ. Ако бях голям“. 1 клас

Продажна цена Цена 15.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект по БЕЛ за 1 клас - 7 страници 

Издателство „Анубис“, страница – 90

Тема: „Звук и буква Щ, щ. Ако бях голям“

Вид на урока: Урок за нови знания

Цели:

Образователни

  • съставят по илюстрация устен разказ, определят границите на изречението, долавят в потока на речта думи, в които след звук ш се чува звука т.
  • разграничават графични образи на Щ
  • съотнасят звуковата с графичната форма на думи с буквата щ в състава си, упражняват се в бързото разпознаване на писаната дума

Възпитателни цели

  • четат, за да проследят в частите на текста размишленията на героя за бъдещето му
  • изказват мнение по въпрос, като довършават изречение по дадено начало
  • откриват въпроси в текста и в отговор изразяват мнение или предположение

Развиващи

  • съотнасят илюстрация с част от текста
  • въображение
  • развитие на наблюдателност

Задачи:

  • четат думи с обща начална или крайна сричка с щ
  • четат слято думи с щ и определят значението им
  • ориентират се при търсене и четене на вид изречение по знака, стоящ в края му
  • четат, за да проследят в частите на текста размишленията на героя за бъдещето му

Очаквани резултати:

  • Открива и разпознава звука Щ в състава на думата и го определя като съгласен.
  • Ориентира се в поредността на звуковете в думата.
  • Разграничава главна печатна буква Щ и малка печатна буква щ.
  • Разграничава основните езикови единици.
  • Чете правилно думи в съответствие със звуковия им състав.
  • Разбира лексикалното значение на думата.
  • Разграничава графичната и звуковата форма на думата.
  • Разпознава препинателните знаци за край на изречение – точка, въпросителен
  • Чете правилно и с разбиране малки по обем художествени или нехудожествени текстове.
  • Включва се уместно в диалог по конкретна тема.

Методи:

  • беседа,
  • наблюдение,
  • прилагане на алгоритми за работа,
  • самостоятелна конструктивно речева дейност,
  • подборно четене,
  • четене с разбиране

Нагледни материали:

  • Илюстрации от приказки

 

Ход на урока:.................