Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Мама. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена 15.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по БЕЛ за 2 възрастова група - 6 страници 

Образователно направление: „Златно ключе“, 48 страница

Образователно направление: Български език и литература

Тема: Мама

Образователни ядра:

  • Свързана реч
  • Звукова култура
  • Граматически правилна реч
  • Речева култура
  • Запознаване с художествената литература

 

Цел: Да се формират и развиват речеви компетентности у децата, които да съответстват с нормите на книжовния български език.

Ядро: Свързана реч

  1. Съставяне на разказ по картина.
  2. Съставяне на разказ по преживяна случка (разказ по памет)

Ядро: Звукова култура

  1. Да изговорим правилно думите с трудни звукове ( зюмбюл и минзухар)
  2. Да регулират интонацията и изразителността на гласа

Ядро: Граматически правилна реч

  1. Съставяне на сложни съставни изречения по опорни думи от картина.
  2. Възприемане на въпрос и възпроизвеждане на отговор.

Ядро: Речева култура

  1. Активиране на познати за тях думи.
  2. Обогатяване на речевата култура.

Ядро: Запознаване с художествената литература

  1. Изпяване на песен за „Мама”.

 

Очаквани резултати:

Ядро: Свързана реч

  1. Съставя разказ по картина
  2. Съставя разказ по преживяна случка (разказ по памет)

Ядро: Звукова култура

  1. Правилно произнасяне на думите
  2. Интонационна изразителност.

Ядро: Граматически правилна реч

  1. Съставя сложни изречения по картина.
  2. Отговаря на зададен въпрос с пълен отговор.

Ядро: Речева култура

  1. Разбира и употребява познати думи.
  2. Обогатява речника с нови думи (минзухар и зюмбил)

Ядро: Запознаване с художетсвена литература

  1. Припомняне на песента за мама.

Методи:

  1. Наблюдение
  2. Беседа
  3. Обяснение
  4. Описание
  5. Фронтален метод (учителя работи с всички деца)

Похвати:

  1. Указание
  2. Пояснение
  3. Игрови похвати
  4. Практически похвати – анализ
  5. Касетофон с диск.

Средства:

Картина, бял лист, предварително подготвени материали от учителката, касетофон с диск (песни).

 

Ход на ситуацията:....................