Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: ,,Момчето, което ръмжеше срещу тигрите“ – от Доналд Бисет. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена €18,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по  БЕЛ за 3 възрастова група - 12 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка 

 

Издателство: Бит и техника.  Поредица ,,Златното ключе“ - стр. 10 – 2. Част

Направление: БЕЛ

Тема: ,,Момчето, което ръмжеше срещу  тигрите“ – от Доналд Бисет

Ядро:

  • Възприемане на литературно произведение
  • Речник,
  • Звукова култура

Образователни задачи:

Ядро: Възприемане на литературно произведение

  • Възприемане на приказката „Момчето, което ръмжеше с тигрите“ от Доналд Бисет;
  • Осмисляне поведението на героите, разпознаване на епизоди, определяне на тяхната последователност .
  • Музикална игра: „Здравей, какъв прекрасен ден“.

Ядро: Звукова култура

  • Диференциране на представите за звук, буква, дума;
  • Развиване на уменията за самостоятелно съставяне на изречения.
  • Запознаване със звук и буква „Р“ – развиване на слухов опит и усвояване на умения за откриване на звука в начало и в края на дума.

Ядро: Речник

  • Активна употреба прилагателни като определения на обекти, предмети, явления според характерни признаци.

Цели:

  • Възприемане на приказката „Момчето, което ръмжеше с тигрите“.
  • Реагира емоционално при общуването с приказен герой;
  • Затвърдяване знанията на съдържанието на позната приказка;
  • Формиране на умения за съставяне на прости изречения по картинка и опорна дума.

Методи и похвати:

  • онагледяване,
  • представяне на текста от педагога,
  • беседа,
  • упражнение,
  • игрови похвати,

Интегративни връзки:

  • Околен свят “.

Очаквани резултати:

  • Възприема кратък литературен текст;
  • участва в диалог;
  • има конкретни представи за буква и звук Р;
  • групира думи по признак „звук“;
  • практически осмисля понятията звук, буква, дума.


Ход на ситуацията:......................