Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Плодове и зеленчуци. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена 15.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

едагогическа ситуация - 8 страници

Издателство "Изкуство" - Аз съм в детската градина

Образователно направление: Български език и литература

Тема: „Плодове и зеленчуци“

Цел: Да се формират и развиват речеви компетентности у децата, които да съответстват с нормите на книжовния български език.

Ядро: Свързана реч

  1. Съставяне на разказ по картина.
  2. Съставяне на разказ по преживяна случка (разказ по памет) 

Ядро: Звукова култура

  1. Да изговорим правилно думите с трудни звукове
  2. Да регулират интонацията и изразителността на гласа

Ядро: Граматически правилна реч

  1. Съставяне на сложни съставни изречения по опорни думи от картина.
  2. Възприемане на въпрос и възпроизвеждане на отговор.

Ядро: Речник

  1. Активиране на познати за тях думи.
  2. Обогатяване на речевата култура.

Ядро: Запознаване с художетсвената литература

  1. Изпяване на песен за „Зеленчуци,който не яде”.

Очаквани резултати:

Ядро: Свързана реч

  1. Съставя разказ по картина
  2. Съставя разказ по преживяна случка (разказ по памет)

Ядро: Звукова култура

  1. Правилно произнасяне на думите
  2. Интонационна изразителност.

Ядро: Граматически правилна реч

  1. Съставя сложни изречения по картина.
  2. Отговаря на зададен въпрос с пълен отговор.

Ядро: Речник

  1. Разбира и употребява познати думи.
  2. Обогатява речника с нови думи

Ядро: Запознаване с художетсвена литература

  1. Припомняне на песента „Зеленчуци, който не яде“

Методи:

  1. Наблюдение
  2. Беседа
  3. Обяснение
  4. Описание
  5. Фронтален метод (учителя работи с всички деца)

Похвати:

  1. Указание
  2. Пояснение
  3. Игрови похвати
  4. Практически похвати – анализ
  5. Касетофон с диск

Средства:

Картина, бял лист, моливи, пастели предварително подготвени материали от учителката, касетофон с диск (песни).

Издателсво:Изкуство

 

Ход на ситуацията:.....................