Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Пролетна премяна. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена €15,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на педагогическа ситуация по БЕЛ за 2 възрастова група - 10 страници + снимка на педагогическата ситуация от познавателната книжка 

 

Издателство: Бит и техника.  Поредица ,,Златното ключе“ - страница 49

Образователно направление: БЕЛ

Тема: Пролетна премяна

Ядро:

  • Свързана реч
  • Речник
  • Граматически правилна реч
  • Пресъздаване на литературно произведение

Цел:

  • Да се формират и развият речеви компетентности у децата , които да съответстват с нормите на книжовния български език.

Ядро: Свързана реч

  • Съставяне на разказ по картинка. 

Ядро: Граматически правилна реч

  • Описва изображения с помощта на опорни въпроси и даден образец.
  • Възприемане на въпрос и възпроизвеждане на отговор;
  • Образува правилно множествено число на думи и обратно.
  • Използва в речта си правилно построени изречения.

Ядро: Пресъздаване на литературно произведение

  • Заучава и изпълнява изразително литературно произведение.

Ядро: Речник

  • Използва базов речник съобразно конкретна речева ситуация.

Образователни задачи:

  • Развиване на умения за съставяне на описателен текст по картина, опорни въпроси и образци;
  • Разширяване на речевия опит за изразяване с прости разширени и сложни съчинени изречения със смислово точно подбрани допълнителни и съчинителни съюзи;
  • Затвърдяване на стихотворението „Пролетно дърво“ от Веса Паскалева и стимулиране на уменията за иновационно изразяване на настроението.

Интегративни връзки:

  • Околен свят
  • Изобразително изкуство

Методи и похвати:

  • онагледяване,
  • представяне на текста от педагога,
  • беседа,
  • упражнение,
  • игрови похвати – игра „Аз казвам дума, вие показвате!“

Очаквани резултати:

  • Заучава и изпълнява изразително литературно произведение.
  • Описва изображения с помощта на опорни въпроси и даден образец.
  • Използва базов речник съобразно конкретна речева ситуация.
  • Образува правилно множествено число на думи и обратно.
  • Използва в речта си правилно построени изречения.


Ход на ситуацията:...................