Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Пролет. за 3 възрастова група

Продажна цена Цена 30.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по БЕЛ за 3 възрастова група - 11 страници + илюстрации

Образователно направление: Български език и литература

Тема: Пролет

Цел:

     Да се формират и развият речеви компетентности у децата , които да съответстват с нормите на книжовния български език.

Ядро: Свързана реч

  1. Съставяне на разказ по картинка.  Съставяне на разказ по преживяна случка / разказ по памет/.

Ядро: Граматически правилна реч

  1. Съставяне на сложни съставни изречения по една опорна дума от картинка;
  2. Възприемане на въпрос и възпроизвеждане на отговор;
  3. Да употребява и образува правилно в речта си формите за множествено число.

Ядро: Звукова култура

  1. Да регулира интонационна изразителност на гласа;
  2. Да имитира звукове на посочени животни;
  3. Да изговаря правилно думите с трудни звукове

Ядро: Речева култура

  1. Активизиране на познати думи;
  2. Обогатяване на речевата култура.

Ядро: Запознаване с художествена литература

  1. Възприемане на литературно произведение
  2. Пресъздаване на литературно произведение
  3. Изпяване на песен „Дъга“.

Очаквани резултати:

Ядро: Свързана реч

      Преразказва разказ по памет с логически последователна свързана реч.

Ядро: Граматическа правилна реч

  1. Съставя сложни изречения със съюзи по една опорна дума ;
  2. Отговаря на зададен въпрос;
  3. Правилно употребява формите за множествено число.

Ядро: Звукова култура

  1. Интонационна изразителност ;
  2. Правилно имитиране на звукове на посочени животни;
  3. Правилно произношение на думите с трудни звукове.

Ядро: Речева култура

  1. Разбира и употребява познати думи ;
  2. Обогатява речника си като научава нови думи .

Ядро: Запознаване с художествена литература

  1. Припомняне на песента „Дъга“
  2. Запознаване с литературното произведение „Пролет“ от Дора Габе
  3. Изразява отношението си към литературно произведение и към постъпките на героите от него.
  4. Изпълнява изразително художествен текст.
  5. Контролира координацията на ръката и окото, за да развие фината моторика.

Методи:

  1. Наблюдение
  2. Беседа
  3. Обяснение
  4. Фронтален метод

Похвати в ситуацията:

  1. Указание
  2. Пояснение
  3. Обобщение
  4. Игрови похват
  5. Практически похват – анализиране

Средства:

Картини; малки карти с животни и предмети, кутия.

Ход на ситуацията:....................