Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: "Три сестрички". за 2 възрастова група

Продажна цена Цена 30.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация - (подробен план) - 14 страници + илюстрации

Образователно направление: Български език и литература

Тема: Три сестрички

Цел:

  1. Да се формират и развият речеви компетентности у децата , които да съответстват с нормите на книжовния български език;
  2. Възпроизвеждане на литературно произведение;

Ядро: Свързана реч

  1. Да употребява етикетни формули за вежливост;
  2. Преразказва по картинка прочетената приказка, като се придържа към авторовия текст;
  3. Описание на разбъркани картинки и подредба на последователните моменти от приказката.

Ядро: Граматически правилна реч

  1. Съставяне на сложни съставни изречения по картинки със съюзи;
  2. Възприемане и възпроизвеждане на въпрос и отговор;
  3. Да употребява и образува правилно в речта си формите за множествено число.

Ядро: Звукова култура

  1. Да регулира интунационна изразителностна гласа;
  2. Да произнася съскащия звук ,, с ‘‘ като имитира звука на пеперудите.

Ядро: Речева култура

  1. Активизиране на познати думи;
  2. Обогатяване на речевата култура.

Ядро: запознаване с художествена литература

  1. Запознаване с приказка ,, Три сестрички ‘‘

Очаквани резултати:

Ядро: Свързана реч

      1 .Употребява думи за вежливост като ,, моля ‘‘  ;

  1. Преразказва приказката и се придържа към текста на автора ;
  2. Подрежда и описва последователно разбърканите моменти от приказката.

Ядро: Граматическа правилна реч

  1. Съставя сложни изречения със съюзи ;
  2. Задава въпроси и очаква отговор от връстниците си ;
  3. Образува и употребява правилно форми за множествено число.

Ядро: Звукова култура

  1. Интонационна изразителност ;
  2. Правилно произнашение на съскащия звук ,, с ‘‘ .

Ядро: речева култура

  1. Разбира и употребява познати думи ;
  2. Обогатява речника си като научава нови думи .

Ядро: Запознаване с художествена литература

  1. Усвояване на приказката ,, Три сестрички ‘‘ .

Методи:

  1. Наблюдение
  2. Беседа
  3. Обяснение
  4. Фронтален метод

Похвати в ситуацията:

  1. Указание
  2. Пояснение
  3. Обобщение
  4. Игрови похват
  5. Практически похват – анализиране

 Средства:

  1. Мултимедия

Ход на ситуацията:.................