Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Три сестрички - от Константин Ушински. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена 30.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по БЕЛ за 2 възрастова група - 11 страници + илзстрации

Програмна система: Изкуства „Аз съм в детската градина“

Образователно направление: Български език и литература

Тема: „Три сестрички“ от Константин Ушински

Ядро:

  • Възприемане на литературно произведение
  • Свързана реч
  • Граматически правилна реч
  • Граматически правилна реч
  • Звукова култура
  • Речева култура

Ядро: Свързана реч

  • Да употребява етикетни формули за вежливост;
  • Преразказва по картинка прочетената приказка, като се придържа към авторовия текст;
  • Описание на разбъркани картинки и подредба на последователните моменти от приказката.

Ядро: Граматически правилна реч

  • Съставяне на сложни съставни изречения по картинки със съюзи;
  • Възприемане и възпроизвеждане на въпрос и отговор;
  • Да употребява и образува правилно в речта си формите за множествено число

Ядро: Звукова култура

  • Да регулира интунационна изразителностна гласа;
  • Да произнася съскащия звук ,, с ‘‘ като имитира звука на пеперудите.

Ядро: Речева култура

  • Активизиране на познати думи;
  • Обогатяване на речевата култура.

Ядро: запознаване с художествена литература

  • Запознаване с приказка ,, Три сестрички ‘‘

Очаквани резултати:

Ядро: Свързана реч

  • Употребява думи за вежливост като ,,моля“;
  • Преразказва приказката и се придържа към текста на автора ;
  • Подрежда и описва последователно разбърканите моменти от приказката.

Ядро: Граматическа правилна реч

  • Съставя сложни изречения със съюзи;
  • Задава въпроси и очаква отговор от връстниците си;
  • Образува и употребява правилно форми за множествено число.

Ядро: Звукова култура

  • Интонационна изразителност ;
  • Правилно произнашение на съскащия звук ,, с‘‘ .

Ядро: речева култура

  • Разбира и употребява познати думи ;
  • Обогатява речника си като научава нови думи .

Ядро: Запознаване с художествена литература

  • Усвояване на приказката ,, Три сестрички‘‘ .

Методи:

  • Наблюдение
  • Беседа
  • Обяснение
  • Фронтален метод

Похвати в ситуацията:

  • Указание
  • Пояснение
  • Обобщение
  • Игрови похват
  • Практически похват – анализиране

Средства: Мултимедия

Ход на ситуацията:..................