Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Употреба на запетая в сложното изречение. 4 клас

Продажна цена Цена €15,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на урок по БЕЛ за 4 клас - 11 страници /подробно разработен/ + снимка на урока от учебника

План-конспект на урок по БЕЛ

Тема: Употреба на запетая в сложното изречение

4 клас

 

Издателство: Булвест 2000, страница 50.

Тема: Употреба на запетая в сложното изречение

Тип на урока: Нови знания

Цели на урока:

Образователни:

Учениците:

·       усвояват правилото за писане на запетая в сложното изречение;

·       разбират как се отделят простите изречения в състава на сложното;

·       научават свързващи думи, пред които се пише запетая;

·       определят границите на простото изречение и мястото на запетаята.

Развиващи:

·       развиват умения за четене с разбиране и езиков анализ;

·       усъвършенстват логическо мислене и наблюдателност;

·       формират умения за самостоятелно съставяне на изречения.

Възпитателни:

·       възпитават интерес към книжовния български език;

·       насърчават точност и грамотност в писмената реч;

·       изграждат увереност при устно изразяване.

Очаквани резултати:

·       Знае как се пишат сложните изречения, за да се отделят простите изречения в тях.

·       Владее определен обем думи за свързване на простите изречения, пред които се пише запетая.

·       Определя правилно границите на простото изречение в състава на сложното и мястото на запетаята в него.

Методи и похвати:

·       Открива сложни изречения в текст.

·       Чете обяснението и свързва негови смислови части с примерите.

·       Обяснява употребата на запетая в сложните изречения от текст.

·       Записва свързващите думи, пред които се пише запетая, и съставя изречения с думи по избор.

·       Преобразува сложни изречения в прости и обяснява промените.

·       Размества местата на простите изречения в сложното и обяснява как се записва новият вариант.

Средства:

·       учебник по БЕЛ – Булвест 2000, стр. 50;

·       дъска и маркери;

·       работен лист;

·       илюстрация към текста;

 

 

Ход на урока:......................