Razrabotki

План-конспект по БЕЛ (четене). Тема: Синеокият рибар. по Георги Мишев. 3 клас

Продажна цена Цена 40.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект по четене за 3 клас + 2 броя творчески задачи -  11 страници + снимка на ситуацията от познавателната книжка  


Издателство: 
Читанка за трети клас издателство „Просвета плюс“ П. Димитрова, М. Бончева, Н. Петрова - страница 60-61  

Тема: Синеокият рибар“, Георги Мишев

Тип на урока: за нови знания

Цел на урока: Възприемане и осмисляне на разказа с оглед формиране на представа за литературен герой.

Задачи:

Образователни:

  • изграждане на умения за характеристика на литературен герой;
  • усъвършенстване на умения за художествено възприемане на литературен текст;
  • формиране на представи за саможертвата на Васил Левски;
  • обогатяване на представите на учениците за хайдутите;
  • формиране на умения за откриване на идейния замисъл в разказа-родолюбието на Апостола.

Възпитателни:

  • стимулиране на читателски интерес и активност;
  • възпитаване в родолюбие;
  • възпитаване в благодарност към делото на народните закрилници;
  • изграждане на възхищение и признателност към делото на Апостола;

Развиващи:

  • развитие на умения за описание;
  • развитие на умения за преразказване;
  • размиване на мисленето;
  • развиване на четивната техника.

Методи на обучение:

  • разказ,
  • беседа.
  • самостоятелна работа
  • речеви ситуации
  • работа с речника
  • групова работа

Нагледни средства:

  • учебник – Читанка за 3 клас „Просвета плюс“
  • илюстрации
  • табла
  • работни листове
  • тетрадка към читанка за 3 клас.

Очаквани резултати:

  • Съотнася заглавие към конкретен епизод.
  • Проследява взаимоотношенията между героите.
  • Съпоставя постъпките на героите и нравствените им качества.
  • Открива логически акценти в художествения текст.
  • Чете с разбиране и изразително изучаваните произведения.
  • Участва в работа по проектна задача.

Дейности:

  • Самостоятелен прочит.
  • Подборно четене.
  • Подборен преразказ.
  • Беседа.

 

Ход на урока:..........