План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Декоративно пано: Букет. за 4 възрастова група
Продажна цена
Цена
€7,00
Редовна цена
Единична цена
per
Педагогическа ситуация по Изобразително изкуство за 4 възрастова група - 7 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка
План-конспект
по Изобразително изкуство
За 4 група
Тема:
Декоративно пано: Букет
Издателство: Слово – Моливко, страница 27
Образователно направление: Изобразително изкуство
Тема: Декоративно пано: Букет
Вид ИД: Декоративно апликиране
Образователно ядро:
· Художествено възприемане;
· Изобразително творчество
Образователни цели:
· Създаване на позитивна среда в детската градина чрез използване на различни методи, средства, похвати естетическо възприемане на действителността.
· Използване на различни изразни средства за апликиране – цвят, форма, пространствено разположение.
Образователни задачи:
· Усвояване на умения за симетрично разположение на декоративни фигури.
· Изграждане на понятие за образния характер на декорацията.
· Формиране на представи за апликиране.
· Формиране на представите за естетическа същност.
Знания: има общи представи за предназначението и художествените достойнства на декоративното пано; има конкретни представи за видовете декоративни композиции.
Умения: умее творчески да използва националните особености на орнамента в шевицата, дърворезбата, в керамиката, при съставяне на декоративна композиция; умее да комбинира готово изрязани модулни елементи в предварително очертана правилна мрежа.
Отношения: има формиран интерес и естетическо отношение към българското народно приложно изкуство; стреми се към красивото чрез проява на декоративен усет, чувство за ритъм и симетрия.
Очаквани резултати:
· Децата могат да разработят декоративно пано чрез апликиране, включване на рисуване и оцветяване.
· Развитие на детското въображение.
Необходими материали:
· Познавателна книжка
· листа,
· ножица,
· лепило,
· пособия за оцветяване
Междупредметни връзки:
· Околен свят
Методи и похвати на работа:
· беседа,
· обяснение,
Ход на ситуацията:..............................