Razrabotki

План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Кой се излюпва. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €18,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Изобразително изкуство за 4 възрастова група

/подробно разработена/ + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка - 13 страници 

Педагогическа ситуация по ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

За 4 възрастова група

Издателство: Бит и техника „Златно ключе“, 30 седмица, страница 29

Тема: Кой се излюпва 

Ядро: изобразителни материали и техники.

Цел:

·       Формиране у децата на декоративен усет, чувство за ритъм и балансирано подреждане на образите при доизграждане на заготовка за празнична картичка

Образователни задачи:

·       Да се обогатят представите за различното предназначение на картичката – за поздрав или покана за определен повод;

·       Да се усвоят умения за организирано разполагане на декоративните елементи в украсата чрез използване принципите на ритъма и симетрията;

·       Да се възпита оценъчно отношение към резултатите от декоративната дейност.

Ключови думи: Великден, празнуване, повод, картичка/покана, кокошка, пиленце, гнездо, яйце, начупена линия, украса, апликиране, преплитане, дорисуване.

Изобразителни материали, пособия и техники:

·       Приложение № 2,

·       цветни моливи или флумастери,

·       цветна хартия (или ленти за квилинг),

·       ножица, лепило;

·       смесена техника, декоративно рисуване и плоскостно апликиране.

Възможности за творческа проява:

·       Децата имат възможност да преценят характеристиката на декоративната украса по отношение на цвета и вида на елементите за нея.

·       Те избират също цветовете на хартията, предназначена за апликиране на гнездото.

Интегративни връзки:

·       „Околен свят“,

·       „БЕЛ“

·       Музика

 

Методи:

  • беседа
  • демонстрация,
  • разглеждане,
  • сравняване,
  • упражнение,
  • самостоятелна работа в познавателната книжка,
  • игра „Допълване на изречения“; „Подредба на яйца в кошница“

Похвати в ситуацията:

  • Указание
  • Пояснение
  • Обобщение
  • Игрови похват
  • Практически похват – анализиране

 

Ход на ситуацията:..................