План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Морско дъно. за 1 клас
Продажна цена
Цена
15.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект по Изобразително изкуство за 1 клас - 8 страници
Тема: „Морско дъно“
Вид: Урок за затвърдяване и разширяване на знания, умения и навици.
Структура и вид на учебното съдържание на урока: предметна
Ядро: Материали и техники
Стандарт: Ученикът създава реални обекти по наблюдение, памет и впечатление.
Задачи:
- Формиране на общи представи за смесена техника на апликиране;
- Усвояване на умения за съчетаване на хартия и други елементи в общ сюжет;
- Формиране на умения за изграждане на композиция чрез съединяване на разнородни изобразителни материали.
- Усвояване на умения за разполагане на композиционни елементи в единство и съгласуваност.
Ключови понятия:
Морско дъно, риби, море, медузи.
Необходими материали: Блоков лист, акварелни и темперни бои. Разноцветни хартии, от които зелена, сива, синя за основа на апликациите; лепило, четка, ножица.
Междупредметни връзки: околен свят.
Форми на изразителност: рисуване по памет и въображение.
Очаквани резултати:
- Ученикът използва различни, смесени техники за аплекиране;
- Избира различни материали и техники за изразяване на емоционални състояния;
- Владее най-основни избирателни техники за апликиране.
- Ученикът разбира най-общо връзката между материали и техники.
Ключови понятия: апликация, изрязване, накъсване, нарязване на хартията.
Цели на урока:
Образователни цели на урока:
- Развитие и обогатяване на зрителните възприятия, представи и впечатления;
- Усвояване на основни изобразителни материали, представите и въображението на детската личност.
Възпитателни цели на урока:
- Да описват и визуализират детайли от основни елементи от морското дъно;
- Развиване на възприятията и аналитично-образното мислене на учениците, както и развиване на тяхното въображение.
Използвани учебни и специфични методи и подходи на обучение:
- Показване на рисунки и картини с морски животни и растения;
- Корекции по време на самостоятелната работа на учениците, учителят минава покрай тях и ако има общи грешки се спира процеса на работа за ново обяснение, а ако има индивидуални грешки се обяснява по отделно на учениците.
- Беседа, онагледяване, самостоятелна изобразителна дейност, обяснения, указание, обсъждане.
Предварителна подготовка на учителя:
- Учителят трябва да осигури нагледни материали: снимки
Предварителна подготовка на учениците:
- Учениците да си набавят необходимите материали за часа: блоков лист, разноцветна хартия, акварелни и темперни бой, ножица и лепило, четка.
- Провеждене на целенасочено наблюдение на аквариум с рибки. Допълване впечатленията на децата с картини от учебници и енциклопедии за разновидността на рибите, /форми, цветове/, за разнообразието на подводната растителност.
- Непосредствено преди заниманието се разпределят материалите и пособията по масичките.
Ход на урока:...................