Razrabotki

План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Народно изкуство. Гювече. за 3 възрастова групаа

Продажна цена Цена €16,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Изобразително изкуство за 3 възрастова група - 10 страници + снимка на ситуацията от познавателната книжка

Педагогическа ситуация по изобразително изкуство

Група: 3 възрастова група

Издателство: Златно ключе

Тема: Народно изкуство. Гювече  

Ядро: Изобразителни материали и техники

Цел:

·       Развиване на умения за пресъздаване на предмети от народното творчество;

·       Съхраняване и утвърждаване на национална идентичност.  

Образователни задачи:

·       Да се обогатят представите за естетически и функционални качества на предмети от конкретен дял от народното творчество (грънчарство);

·       Да се затвърдят уменията за изграждане на фризова декоративна композиция, като се съобразяват с формата, големината и цветовете на декоративните елементи със специфика на редовете;

·       Да се стимулира репродуктивно-творческото въображение.

Ключови думи: приложно изкуство, домакински съдове (гювечем чиния, кана, делва), форма на съда, елементи на украса.

Очаквани резултати:

·       Придобива обобщени представи за изграждане на декоративна композиция, както и за естетическите качества на функционални предмети от народното творчество;

·       Изгражда фризова декоративна композиция като се съобразява с формата, големината и цветовете на предмета;

·       Проявява наблюдателност, самостоятелност, творческа активност.

Изобразителни материали, пособия и техники:

·       графични материали – по избор,

·       Линеарно-плоскосно изграждане

Материали и техники:

·       темперни бои, различни видове четки;

·       декоративно рисуване.

Изобразителна форма на работа: Изобразяване по впечатление

Интегративни връзки:

·       Български език и литература – обогатяване речника на децата и демонстриране на начални графични умения за изобразяване на прави и криви линии;

·       Околен свят – възпитаване в дух на национално самочувствие и родолюбие;

·       Математика – ориентиране в пространството, прилага основни геометрични фигури, създава алгоритмични редици.  

 

 

Ход на ситуацията:..................