Razrabotki

План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Пременена и засмяна. за 3 възрастова група

Продажна цена Цена 40.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Изобразително изкуство за 3 възрастова група - 13 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка

Педагогическа ситуация

По Изобразително изкуство

Тема:

„Променена и засмяна“

3 възрастова група

 

Тема: ,,Пременена и засмяна"

Издателство: Златно ключе, 22 страница, месец февруари – 23 седмица  

Образователно ядро:

·      Изобразителни материали и техники;

·      Изобразително творчество.

Цел: Обогатяване образните представи на децата чрез разкриване характерните особености на познати за тях обекти от действителността.

Образователни задачи:∙

·      Да се дорисуват и оцветят липсващи елементи в декоративна композиция;

·      Да се изпълни проблемната изобразителна задача в определена последователност с използване сам на един цвят;

·      Да се запознаят с характерните особености на националния костюм и символиката на някои традиционни празници.

Ключови думи: народни празници, обичаи, Баба Марта, облекло, текстил, символика на белия и червения цвят, елементи за украса, форма, редуване, ляво-дясно.

Изобразителни материали, пособия и техники:

·      графични материали – цветни моливи или флумастери;

·      декоративно рисуване чрез линеарно-плоскостно изграждане на формата.

Възможности за творческа проява:

·      Самостоятелно се определя видът на графичния изобразителен материал.

·      Децата имат възможност да включат допълнителни декоративни елементи в свободните пространства на облеклата, съобразявайки се с принципите на редуването и симетрията.

Интегративни връзки:

·      Български език и литература  - стихотворение „Баба Марта бързала“ от Й. Стубел;

·      Околен свят -  има конкретни представи за ритуали и атрибути на народни празници; описва емоционални преживявания в празнична среда;

·      Математика – познава геометрични фигури; Проявява наблюдателност за откриване на липсваща част от изображение;

·      Конструиране и технологии – затвърдява представите си за видовете облекло, за функцията на дрехите.

Очаквани резултати:

·      Ориентира се в изобразена действителност и диференцира отделни елементи за декорация.

·       Усъвършенства графичните си умения.

·      Развива естетическия си усет чрез допълване и оцветяване на детайли.

Методи, средства и похвати:

·      нагледни средства,

·      беседа,

·      наблюдение,

·      игра  - игра с думи, игра -  „Весели мечета

Предварителна подготовка:

 1. На децата:

-Разглеждане на оригинални картини, репродукции и илюстрации.

2. На учителя:

-Осигуряване на картини и илюстрации

- Подготовка и подреждане на материалите

 

Ход на ситуацията

Уводна част:.....................