План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Пролетна картина. за 2 възрастова група
Продажна цена
Цена
15.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
Педагогическа ситуация по Изобразително изкуство за 2 възрастова група - 6 страници
Програмна система: Изкуства „Аз съм в детската градина“
Образователно направление: Изобразително изкуство
Тема: Пролетна картина
Ядро Художествено пресъздаване
- Художествено възприемане
- Изобразителни материали и техники
- Изобразително творчество
Цел: художествено пресъздаване на нацъфтяло пролетно дърво
Програмни задачи:
Образователна 1: Запознаване с характерните белези овощните дръвчета
разположение на клоните;
кора на стъблото;
форма, разположение и дължина на листата;
цветове и плодове
Децата да усвоят умението да рисуват цъфнало дърво и да използват петното, като изразно средство при изобразяването; да се затвърди умението да потапят добре четката в боята, да я изцеждат в стените на съда с вода, да я измиват, почистват когато използват нов цвят.
Образователна 2: Свързана с развитието на речта, обогатяване на речника: овошка, плодни дръвчета, цъфтящ. Интегрирана връзка роден език /активизиране на думи/.
- Възпитателна: Децата да научат и усетят, че овощните дръвчета са тези, които цъфтят на пролет и дават плодове през лятото и есента. Те ни дават своите плодове и ние трябва да се грижим за тях и да ги пазим. Изясняване значението на дърветата в околната среда.
Mетоди и похвати: наблюдение, беседа, демонстрация
Подготовка:
На децата: наблюдение.
На учителя: Справка с методическа, педагогическа, художествена литература учебници, енциклопедии.
За ситуацията: материали за онагледяване (нацъфтяла клонка) и за самостоятелната работа на децата.
Очаквани резултати:
- Разпознава и назовава образи на познати обекти в достъпни художествени творби.
- Показва композиционни умения за подреждане и изобразяване на пространството.
- Определя цялостното цветово решение на рисунките за характеризиране на специфичните особености на сезона.
- Използва характерни за сезона цветове чрез полагане на акварелни петна.
Ход на ситуацията:...........