Razrabotki

План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Тема: ,,Времето днес е…" . за 3 възрастова група

Продажна цена Цена 40.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Изобразително изкуство за 3 възрастова група - 12 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка

Педагогическа ситуация

По Изобразително изкуство

Тема:

„Времето днес е…“

3 възрастова група

 

Тема: ,,Времето днес е…"

Издателство: Златно ключе, 26 страница, месец февруари – 27 седмица 

Образователно ядро:

·      Изобразителни материали и техники;

·      Изобразително творчество.

Цел: Обогатяване на знаковата грамотност и формиране на умения за ориентиран във визуално-информативна среда

Образователни задачи:

·      Да се интерпретира информацията, вложена в изображението на знака;

·      Да се обогатят представите за разновидностите от знаци, асоцииращи се с конкретни събития, явления и състояния в конкретна обстановка;

·      Да се развие въображението у децата и образно-логическото им мислене.

Ключови думи: сезони, време, прогноза, знак, предупреждение, промяна, обстановка.

Изобразителни материали, пособия и техники: графични материали – по избор; линеарно-плоскостно изобразяване.

Възможности за творческа проява:

·      Предоставена е възможност да се избере видът на графичния материал.

·      Друга възможност за проява на творчество се съдържа в самостоятелната преценка за конкретиката на обстановката.

Интегративни връзки:

·      Български език и литература -използва в речта си прилагателни имена при подробно описание на предмети, обекти и явления;

·      Математика  - ориентира се в последователността на сезоните и основните им характеристики; разчита кодирани предмети, фигури, явления със символи и знаци;

·      Околен свят – познава типични признаци на времето в зависимост от сезона.

Очаквани резултати:

·      Изобразява знаци за визуална комуникация, свързани с конкретна действителност.

·      Успешно пресъздава характерни за сезона явления и обекти.

Методи, средства и похвати:

·      нагледни средства,

·      беседа,

·      наблюдение,

·      игри

-         игра: „Познай коя птица съм аз?“

-         подвижната игра:  ,,Листа и вятър”

-         игра „Подреди сезона“.

-         игра „Кой е по-бърз“.

Предварителна подготовка:

 1. На децата:

-Разглеждане на оригинални картини, репродукции и илюстрации.

2. На учителя:

-Осигуряване на картини и илюстрации

- Подготовка и подреждане на материалите

 

Ход на ситуацията

Уводна част:...............