Razrabotki

План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Цъфнало клонче. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €16,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Изобразително изкуство за 4 възрастова група - 11 страници 

/подробно разработена/ + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка 

Педагогическа ситуация

По Изобразително изкуство 

За 4 възрастова група

Тема:  Цъфнало клонче

 

Образователно направление: Изобразително изкуство 

Издателство: Бит и техника – Златно ключе, 29 седмица, страница 28

Тема: Цъфнало клонче 

Ядро:

·       изобразителни материали и техники

·       изобразително творчество.

Цел:

·       Усъвършенстване на уменията за пресъздаване на характерна за сезона обстановка и за подбор на подходящи изразни средства с оглед на идейния замисъл

Образователни задачи:

·       Да се създаде пролетна пейзажна рисунка с живописен материал, като се използват характерни за сезона цветове;

·       Да се приложат умения за цветово, структурно и композиционно равновесие чрез подбор на подходящи живописни материали и използване на техники (мокро върху мокро, печатане);

·       Да се възпита естетическо отношение към красотата на природата и към зараждащия се нов живот през пролетта.

Ключови думи:

·       сезон, пролет, природа, небе, части на деня (сутрин, вечер), настроение, дървета, цъфтеж, цветове, преливане, печатане.

Изобразителни материали, пособия и техники:

·        акварелни бои, бяла темперна боя, обли четки, тампони за печатане, акварелен лист (препоръчително); смесена живописна техника – рисуване с разреждане (мокро върху мокро) и печатане.

Възможности за творческа проява:

Децата имат няколко възможности за проява на творчество: относно избора на цветове за пресъздаване на небесната шир, за посоката и дебелината на клоните на дървото и относно промяната на цвета за отпечатване на цветчетата в клоните (бели или розови).

Интегративни връзки:

·       Околен свят“;

·       „Математика“;

·        „Музика“.

Методи, средства и похвати:

·       нагледни средства,

·       беседа,

·       наблюдение,

·       игра  - „Весели мечета“

 

Ход на ситуацията:....................