Razrabotki
План-конспект по Изобразително изкуство. Тема: Човешка фигура. за 1 клас
Продажна цена
Цена
35.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
С включен данък.
План-конспект на урок по Изобразително изкуство за 1 клас - 10 страници + илюстрации
ТЕМА НА УРОКА: ЧОВЕШКА ФИГУРА
Клас: 1 клас
- Структура и вид на учебното съдържание на урока: предметна
- Цели на урока:
Образователни цели:
- Изграждане на обобщена представа за най-важните визуални особености на човешката фигура;
- Запознаване с отразяването на общата форма и пропорциите на човешката фигура;
- Моделиране на фигурите в характерна поза, избрана от учениците
Възпитателни цели:
- Формиране на емоционално-естетичско отношение към заобикалящата действителност;
- Формиране на естетически вкус.
Развиващи цели:
- Изграждане на самостоятелност;
- Развиване и обогатяване на зрителното възприятие;
- Представи и въображение.
-
Задачи – образователни:
- Образователни: запознаване с най-важните визуални особености на човешката фигура;
- Отразяване на най-общата форма и пропорции на човешката фигура;
- Задачи практически – изобразителни: задължителни за всички.
- Задачи – моделиране на фигура в характерна поза.
- Развиване на детската наблюдателност и укрепване на зрителната памет;
- Затвърдяване на умението да работят с глина; да предадат характерните особености на човешкото тяло – глава, тяло, крайници и пр.
- Форма на изобразителна дейност:
- По натура
- По впечатления.
-
Материали и техники, използвани в практическата дейност
- Моделин
- Пастели;
- Глина
- Дъска,
- Нож,
- Макет на човешка фигура.
- Вид изобразителна дейност
- Проектиране
-
Дидактически материали, използвани в урока
- Репродукции;
- Място на провеждане на урока
- В класната стая
-
Критерии и показатели за анализ на готовите рисунки
- Цветова хармония и контрол
- Форма на рисунката
- Обмно-пространствена рисунка
- Изразни средства на рисунката:
- Декоративни изразни средства;
- Очаквани резултати:
- Ученикът да умее да описва и пресъздава впечатления и представи за форми и пространство.
- Да умее да пресъздава обекти от заобикалящата го среда.
- Основни методи и похвати: кратък разказ и беседа с учениците, дискусия, онагледяване и демонстрация.
- Форми на обучение: групова и фронтална
- Основни дидактически средства, използвани в урока: учебника, тетрадката, макет на човешка фигура.
ХОД НА УРОКА:..........