Razrabotki

План-конспект по Конструиране и технологии. Тема: Самолетче. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена 25.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Конструиране и технологии за 4 възрастова група - 9 страници 

Програмна система “Аз ще бъда ученик”

за четвърта възрастова група

Издателство „Изкуство“

 

Образователно направление: Конструиране и технологии

Тема: Самолетче

Ядро: Конструиране и моделиране

·      Самостоятелно довършва модел по образец, като подбира разнообразни материали и инструменти

·      Предлага, представя и обяснява идея или решение при изработване на модел

 

Оценява по собствени критерии модели и изделия и ги включва в игрови дейности

 

Ядро: Технологии

Познава отделни възможности на устройства за комуникация и информация

 

Цели:

·      Стимулиране на техническото мислене и творческото въображение у децата в процеса на конструктивно-техническата и предметно-преобразуващата дейност.

·      Натрупване на представи за взаимовръзките между техническите постижения на хората и влиянието им върху природната среда.

 

Очаквани резултати:

·      Има конструктивно-технически опит при създаването на модел по образец или идея.

·      Натрупва представи за видовете превозни средства и предназначението на конкретни видове.

·      Разширява знанията си за планиране на предстоящата конструктивна дейност чрез използване на техническа документация - фотоси.

·      Формира умения за пресъздаване на конструкцията на познат технически обект, онагледен чрез фотоси.

·       Усъвършенстване умения за работа с мек картон - рязане, валцване, свързване на елементи за получаване на готов макет на технически обект - превозно средство по въздух.

Форма: ПС

Методи:

беседа, наблюдение, демонстрация, указания

Средства и похвати:

за детето:

подходящ текст, гатанки, илюстрации, различни видове конструктори, илюстративен материал, модели

за учителя:

Методическо ръководство

Интегративни връзки:

·      Направление Околен свят: ядро „Общуваме с околните и самоутвърждаване”

·      Направление Математика; ядро „Пространствени представи,,

Материали и инструменти: учебно помагало с приложение, ножица, лепило, индивидуални работни листове, флумастер.

Нагледни средства: макети, детски играчки, картини на превозни средства и на самолети.

 

Ход на ситуацията:...................