План-конспект по Конструиране и технологии. Тема: Часовник. за 4 възрастова група
Продажна цена
Цена
30.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
Педагогическа ситуация по Конструиране и технологии за 4 възрастова група - 11 страници
Образователно направление: Конструиране и технологии
Издателство: Слово „Моливко“, стр. 15
Група: IV възрастова група
Тема: Часовник
Ядро: Техника
Цел: Детето да овладее техниката на сглобяване, да тренира фината моторика, да учи числата. А с времето да овладее и умението да познава часовника.
Задачи:
- Разширява знанията за сравняване на два обекта по определени показатели.
- Затвърдява знания за комбиниране за комбиниране на два напълно различни по свойства материала.
- Овладява стратегия за измерване на времето и способ за ориентиране в съответстващите му дейности от дневния режим.
Очаквани резултати:
- Сравнява часовници по вид, възприема часовника като уред за измерване на времето, анализира конструкция и разбира отношението „функция – образ – конструкция“;
- Проявява интерес към техническите уреди за измерване на времето;
- Разбира, че часовникът е уред, с помощта на който хората разпределят и организират времето си, и особено е нужно това на първокласника.
Методи:
- беседа,
- наблюдения,
- показ на образец,
- указания
Материали, инструменти, нагледни пособия:
- набор от различни часовници,
- елементи от технически (пластмасов) комплект,
- отвертка,
- гаечен ключ или според комплекта,
- елемент от хартия,
- ножица,
- перфоратор.
Технологична култура:
- Разбира, че конструирането с технически комплекти е специфична техническа дейност.
Интеграция и перспектива:
- Възприема часовника като необходим за възрастните и за децата уред.
- Разбира колко ще му е нужен часовникът, за да отива навреме на училище и да си организира времето за учене.
Средства и похвати:
За детето: различни часовници; художествен текст, снимки, конструктор, кутии, ножица, работа с отвертка и гаечен ключ.
За учителя: Методическо ръководство, с. 15
Ход на ситуацията:..............................