Razrabotki

План-конспект по Математика. Тема: Зимни месеци. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €12,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Математика за 4 възрастова група - 9 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка 

Педагогическа ситуация

По: Математика – за 4 възрастова група

Издателство: Моите приказни пътечки, Булвест 2000 с. 48, 19 седмица  

Тема: Зимни месеци

Ядро:

·       ВО /времеви отношения/

·       КО /количествени отношения/

Цели:

Образователни:

·       Да се затвърдят знанията за месеците от зимния сезон – декември, януари, февруари.

·       Да се формират умения за подреждане на месеците в правилна последователност.

·       Да се упражни броенето и отброяването до девет.

·       Да се развие умението за сравняване на количества („повече“, „по-малко“, „толкова – колкото“).

·       Да се съотнасят количества от предметни групи с цифрите на съответните числа.

Развиващи:

·       Да се развиват времевите представи (месец, сезон, последователност).

·       Да се стимулират логическото мислене и наблюдателността.

·       Да се развиват уменията за анализ и обобщение при работа с изображения.

·       Да се усъвършенстват вниманието и концентрацията при игрови задачи.

Възпитателни:

·       Да се възпитава интерес към изучаването на сезоните и времето.

·       Да се насърчава самостоятелност и увереност при решаване на задачи.

·       Да се формира умение за спазване на правила при участие в игри.

·       Да се развиват навици за сътрудничество и взаимопомощ.

Ключови думи: зима, месец, декември, януари, февруари, сезон, количество, повече, по-малко, броене

Необходими материали:

·       Познавателната книжка „Моите приказни пътечки“, с. 48

·       Игри: „Сезони“, „Моите съседи“

·       Демонстрационен материал (карти със сезони, месеци, цифри 1–9)

·       Оперативен материал (жетони, картинки, геометрични фигури)

·       Игрови материали

·       Табло / магнитна дъска (по желание)

Очаквани резултати:

·       Познава, назовава и подрежда месеците от годината, отнасящи се към зимата.

·       Сравнява количествата обекти на две предметни групи и установява едно от отношенията „толкова – колкото“, „повече“, „по-малко“.

·       Брои и отброява до девет.

·       Съотнася количеството от предметни групи с цифрите на съответните числа.

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение.

Игри:

·       „Сезони“

·       „Подреди месеците“

·       „Колко са?“

·       „Моите съседи“

 

Ход на ситуацията:..............................