Razrabotki

План-конспект по Математика. Тема: Кои са тези фигури. Правоъгълник. за 3 възрастова група

Продажна цена Цена 20.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на педагогическа ситуация по Математика за 3 възрастова група - 8 страници 

Образователно направление: Математика

Издателство „Изкуства“ - Аз съм в детската градина. Познавателна книжка 2, страница 64/22 седмица

 

Тема: Кои са тези фигури. Правоъгълник

Образователно ядро: Равнинни фигури

Цели:

  • Обогатяване на знанията на децата за геометричните фигури;
  • Усъвършенстване на уменията за разпознаване на различните геометрични фигури;
  • Развитие на наблюдателност и анализ.

Задачи на обсъждането:

 Образователни:

  • Знания за геометричната фигура правоъгълник.
  • Систематизиране на представите за кръг, триъгълник, квадрат.

Възпитателни

  • Възпитаване на положително отношение към заобикалящите ни предмети и техните форми.

Развиващи:

  • Усъвършенстване на уменията за измерване и установяване характерни особености на правоъгълника;
  • Усъвършенстване на уменията за сравняване на геометрични фигури;
  • Усъвършенстване на уменията за изключване на предмет от група;
  • Усъвършенстване на уменията за групиране на геометрични фигури чрез ограждане;
  • Усъвършенстване на уменията за моделиране.

Методи:

  • Нагледни - табло с различни изображения на геометрични фигури.
  • Словесни - беседа, обяснение.
  • Практически - упражнение, демонстрация, моделиране.
  • Игров метод

Средства: табло, различни по форма и цвят геометрични фигури, учебно помагало.

Интерактивни връзки: Околен свят, Изобразително изкуство, Игрова култура.

Използвани дидактични средства:

  • Модели на геометрични фигури; картини за преоткриване на фигури;
  • правоъгълници от хартия и по две различно дълги и с различен цвят лентички за всяко дете;
  • дидактични картони за ограждане на групи от геометрични фигури.

Очаквани резултати:

  • Разпознава и назовава геометричната фигура „правоъгълник“.
  • Дава примери за познати предмети, които имат формата на кръг, квадрат, триъгълник, правоъгълник.
  • Открива правоъгълник сред други геометрични фигури.
  • Ориентира се в двумерното пространство по план.

  

Ход на ситуацията:...................