План-конспект по Математика. Тема: Ориентиране. Прилики, разлики. за 4 възрастова група
Продажна цена
Цена
€10,00
Редовна цена
Единична цена
per
Педагогическа ситуация по Математика за 4 възрастова група - 9 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка
Педагогическа ситуация
По: Математика – за 4 възрастова група
Издателство: Моите приказни пътечки, Булвест 2000 с. 49, 21 седмица
Тема: Ориентиране. Прилики, разлики.
Ядро: ПО – пространствени отношения
Цели:
Образователни:
· Да се формират умения за определяне на пространствени отношения между обекти.
· Да се упражни ориентирането в пространството чрез понятията ляво–дясно, пред–зад, близо–далеч.
· Да се затвърди сравняването на обекти по прилики и разлики.
· Да се упражни съотнасянето на количества с цифри (до 10) в контекст на пространствени задачи.
Развиващи:
· Да се развиват пространственото мислене и наблюдателността.
· Да се стимулират логическото мислене, вниманието и паметта.
· Да се развиват езиковите умения за точно словесно описание на разположение и посока.
· Да се усъвършенства координацията око–ръка при графични и игрови задачи.
Възпитателни:
· Да се възпитава интерес към математическите и познавателни дейности.
· Да се насърчава самостоятелност и увереност при решаване на задачи.
· Да се формират навици за спазване на правила и работа по указания.
· Да се развиват умения за сътрудничество и взаимно изслушване.
Ключови думи: ляво, дясно, пред, зад, близо, далеч, горе, долу, прилики, разлики, посока
Необходими материали:
· Познавателната книжка „Моите приказни пътечки“, с. 52
· Игра „Прави като Знайко“
· Демонстрационен материал (карти с посоки, животни, цифри)
· Оперативен материал (жетони, стрелки, цветни моливи)
· Табло / магнитна дъска (по желание)
Очаквани резултати:
· Определя пространствените отношения и взаимното разположение на обекти.
· Използва термини за посоки, местоположения, разстояния и пространствени отношения.
· Описва пространственото разположение на два предмета един спрямо друг, като използва понятията „отляво“, „отдясно“.
Методи:
· Игра
· Демонстрация
· Беседа
· Упражнение.
Игри:
· „Прави като Знайко“
· „Кой къде е?“
· „Намери разликите“
· „Ляво–дясно“
Ход на ситуацията:...................