Razrabotki

План-конспект по Математика: Тема: Последователност от случки. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €10,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Математика за 4 възрастова група - 9 страници /подробно разработена/ + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка

Педагогическа ситуация

По: Математика – за 4 възрастова група

Издателство: Моите приказни пътечки, Булвест 2000 с. 55, 22 седмица  

Тема: Последователност от случки

Ядро:

·       ВО /Времеви отношения/

·       И /Измерване/

·       КО /Количествени отношения/

Цели:

Образователни:

·       Да се формират умения за ориентиране в последователност от събития и определяне на техния ред (първо, след това, накрая).

·       Да се упражни отброяването до десет и определянето на поредното място на обект в редица.

·       Да се развият умения за сравняване на броя на обектите в две съвкупности.

·       Да се упражни сравняването на обекти по признаци – дължина и височина.

Развиващи:

·       Да се развиват логическото и времевото мислене.

·       Да се стимулират наблюдателността, паметта и умението за анализ.

·       Да се развиват уменията за подреждане и класифициране.

·       Да се усъвършенства вниманието и концентрацията при изпълнение на задачи.

Възпитателни:

·       Да се възпитава интерес към познавателните и математическите дейности.

·       Да се насърчава самостоятелност и увереност при решаване на задачи.

·       Да се изграждат навици за работа по правила и довършване на започнатото.

·       Да се развиват умения за сътрудничество и изслушване.

Ключови думи: последователност, първо, после, накрая, ред, случка, повече, по-малко, еднакво

Необходими материали:

·       Познавателната книжка „Моите приказни пътечки“, с. 55

·       Игра „Палавници“

·       Демонстрационен материал (карти със случки, цифри 1–10)

·       Оперативен материал (жетони, моливи, цветни моливи)

·       Табло / магнитна дъска (по желание)

Очаквани резултати:

·       Ориентира се в последователности от събития и определя реда им.

·       Отброява предмети до десет, определя реда на обект в редица до десет предмета.

·       Сравнява броя на обектите в две съвкупности.

·       Сравнява обекти по техни признаци – дължина, височина.

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение.

Игри:

·       „Палавници“

·       „Какво стана първо?“

·       „Подреди картините“

·       „Колко са?“

 

Ход на ситуацията:..................