План-конспект по Математика. Тема: По-рано, по-късно. /Открит урок/. за 2 възрастова група
Продажна цена
Цена
30.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
ПЛАН-КОНСПЕКТ на педагогическа ситуация по математика за II възрастова група- 13 страници
Образователно направление: Математика
Издателство: Бит и техника „Златно ключе“ – 16 страница
Тема: По-рано, по-късно
- 1. Образователни цели: формиране на елементарни времеви представи; определяне на последователност от събития.
- Образователни задачи:
ОН- Математика
- Ядро- Времеви отношения- Изграждане на динамични представи за последователността във времето и пространството;
- Ядро-Пространствени отношения- Ориентиране в двумерно пространство (по карти);
- Ядро- Количествени отношения- Броене до 5.
Интегративни връзки- Задачи:
ОН- Околен свят
- Ядро- Света на природата и неговото опазване- Описва облеклото според сезона;
- Ядро- Самоутвърждаване и общуване с околните- Комбинира игрови средства и материали за постигане на игрови цели.
ОН- Изобразително изкуство
- Ядро- Изобразително творчество- Прилага композиционни умения за разпръснато разполагане на обекти чрез апликиране.
ОН- Физическа култура
-
Ядро- Естествено приложна двигателна дейност:
- Проявява познавателна активност към двигателната дейност: клякане и изправяне;
- Прекатерва се свободно над уред с височина до 40-50 см.
- Методи, техники и похвати:
- Нагледни: кукли; илюстративни дидактични материали;
- Словесни: разказ ; беседа.
- Практически: дидактични упражнения; интерактивна игра; действено моделиране, демонстрация.
- Организация на средата:
В занималнята са позиционирани 4 къта:
- Кът „Нашите дрехи“
- Кът с магнитна дъска и карти;
- Кът „Действено моделиране“ – за интерактивната игра;
- Кът „Творчество“ - за самостоятелната дейност на децата.
- Необходими материали:
- простор (въже);
- щипки;
- картинки с дрехи;
- картина на момче;
- 3 бр. кукли- бебе, прохождащо дете, голяма кукла;
- тротинетка;
- карти с моменти от порастването на момиченце;
- магнитни фигури
- магнитна дъска
- 3 бр. картонени чинии
- 3 бр. портокали;
- 3 макета на къщи, различни по големина.
- картонени прозорци.
- фенер
- материали за самостоятелната творческа дейност – цветни листа, готово изрязани разноцветни форми, картончета с луна и звезди, лепила.
Очаквани резултати:
- Изгражда представи за числото 5.
- Сравнява предметни групи до 5 предмета и определя къде са повече, по- малко, толкова – колкото.
-Стреми се да изпълни точно инструкциите за самостоятелната работа.
ХОД НА СИТУАЦИЯТА:........................