Razrabotki

План-конспект по Математика. Тема: Редица на числата. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €18,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на педагогическа ситуация по Математика за 4 възрастова група - 12 страници /подробно разработена/ + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка. 

Педагогическа ситуация

по Математика 

за 4 възрастова група

Тема: Редица на числата

 

Издателство: Изкуства „Аз ще бъда ученик“ , 45 страница, 19 седмица

Образователно направление: Математика

Тема: Редица на числата

Образователно ядро:

·       Количествени отношения

Цели:

Образователни: 

·       Формиране на умения за броене в прав и обратен ред от 0 до 10.

·       Затвърдяване на представите за числата и цифрите от 0 до 10.

·       Свързване на количество с графичния знак на числото.

·       Определяне мястото на обект в числова редица.

Възпитателни:

·       Възпитаване на любов и интерес към математиката.

·       Формиране на умения за работа в група и спазване на правила.

·       Насърчаване на увереност и самостоятелност при решаване на задачи.

Развиващи:

·       Развиване на умения за количествено броене в прав и обратен ред от 0 до 10.

·       Развиване на представите за числата от 0 до 10 и техните цифри.

·       Стимулиране развитието на нагледно-образното и логическото мислене.

·       Развитие на паметта и вниманието

Образователни задачи:

·       Да броят и подреждат числата от 0 до 10.

·       Да разпознават цифрите и да ги свързват с количество.

·       Да определят поредност на елемент в редица.

Възпитателни задачи:

  • Възпитаване на любов и интерес към математиката.
  • Да проявяват интерес и положително отношение към математическите дейности.

Развиващи задачи

·       Да развиват логическо мислене, памет и наблюдателност чрез игрови упражнения.

  • Стимулиране развитието на нагледно-образното и логическо мислене на децата.
  • Развиване паметта на децата.

Очаквани резултати:

·       Определя броя на обекти до 10 и ги свързва със съответната цифра на числото.

·       Определя реда на обект в редица от десет обекта.

·       Разпознава цифрите на числата.

Методи:

·       обяснение,

·       беседа,

·       демонстрация,

·       упражнение,

·       игра.

Похвати: игрови похвати, въпроси, отговори, повторения, изисквания, поощрения;

Игри:

·       „Познай колко са?“

·       „Живата редица“

·       „Великани и джуджета“.

Средства:

·       Познавателна книжка – стр. 45

·       Илюстрацията с децата и числата

·       Цветни моливи

Връзка с други направления:

·       БЕЛ – развитие на речта при броене и назоваване.

·       Околен свят – ориентиране в пространството и реда.

·       Музика – ритмично броене.

 

Ход на ситуацията:...........................