План-конспект по Математика. Тема: Събиране и изваждане на числата до 1000 (изучени случаи). 3 клас
Продажна цена
Цена
€20,00
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект по Математика за 3 клас - 13 страници /подробно разработен/ + снимка на урока от учебника
План-конспект по Математика за 3 клас
Издателство: Просвета плюс, страница 21
Учебник: Математика за III клас на Владимира Ангелова и Жана Колева, издателство „Просвета плюс“
Урок № 16, стр. 21;
Тема: Събиране и изваждане на числата до 1000 (изучени случаи)
Тип на урока: урок за затвърдяване на знанията
Цел на урока:
ü Да се обобщят и задълбочат знанията и да се усъвършенстват уменията на учениците да извършват действията събиране и изваждане на числата до 1000.
ü Да се затвърдят знанията и уменията за решаване на текстови задачи, съкратен запис, план за решаване на задачата.
ü Да се затвърдят уменията за определяне на видовете ъгли и чертането им в квадратна мрежа, именуване, части на ъгъла.
ü Да се затвърдят уменията за намиране на неизвестен компонент/умаляемо, събираемо, множител/.
Задачи:
ü Събиране и изваждане на числата до 1000 (изучени случаи).
ü Именуване на геометрични фигури с главни букви.
ü Пресмятане на съставни числови изрази.
ü Използване на връзката между събирането и изваждането за съставяне и решаване на задачи.
ü Графично представяне и решаване на текстова задача.
Методи на обучение:
1. Методи за организация и реализация на учебно-познавателната дейност:
· разказ;
· беседа;
· демонстрация;
· наблюдение;
· упражнение;
· сравнение;
2. Методи за стимулиране интереса на учениците:
· създаване на емоционално-приповдигната атмосфера;
· игра
3. Методи за проверка и самопроверка на придобитите математически знания, умения и навици:
· устна проверка;
· самопроверка;
Очаквани резултати:
ü Извършва аритметичните действия събиране и изваждане на числата до 1000 (изучени случаи).
ü Именува с главни букви геометрични фигури.
ü Пресмята съставни числови изрази.
ü Използва връзката между събирането и изваждането за съставяне и решаване на задачи.
ü Представя графично текстови задачи и ги решава.
Ход на урока:..............