Razrabotki

План-конспект по Околен свят. Тема: Детският ни свят. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €20,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Околен свят за 4 възрастова група - 17 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка 

 

План конспект по Околен свят

За 4 възрастова група

Тема 17.

Детският ни свят

 

Издателство: Слово, Програмна система Моливко, тема № 17, стр. 40

Тема: Детския ни свят

Образователно ядро:

·         „Самоутвърждаване и общуване с околните“,

·          „Социална и здравословна среда“

Образователни цели:

·         Утвърждаване на детската индивидуалност при сравняване с другите.

·         Разбиране и сътрудничество с връстници и възрастни при реализиране на взаимодействие.

·         Опознаване на предметно-социалното единство и осъзнаване предназначението и функциите на предметите за живота и дейността на хората. 

Знания:

·         изгражда обобщени представи за: норми на поведение в детската градина;

·         връзка и взаимодействие между хората – взаимоотношения с връстници и учител;

·         права на детето;

·         предназначение и функции на предмети и средства на труда в бита и в професионалната дейност на възрастните.

Умения:

·         описва себе си и приятелите си;

·         характеризира дейности и занимания в детската градина;

·         оценява постъпки и отношение на близки и непознати;

·         ориентира се в групови правила и се самооценява;

·         реагира адекватно при обичайни или неочаквани ситуации в общността;

·         групира предмети и средства на труда по съществени признаци;

·         установява разлики и прилики в дейността на работещите в детската градина и училището (учител, директор, медицинска сестра и др.); разрешава конструктивно конфликтни ситуации.

Отношения:

·         избира и утвърждава собствена стратегия на дейност, поведение, комуникация и общуване при интегриране с другите;

·         партнира на учител, сътрудничи си с връстници и проявява толерантност към деца с различия;

·          изразява привързаност и обич към учители и хора, които се грижат за неговия комфорт в детската градина.

Очаквани резултати:

·         Знания – има обобщено представи за: норма на поведение в детската градина, за връзката и взаимодействие между  хората – взаимодействия с връстници и учител; за правата на детето; конкретни и обобщени представи за предназначение и функции на предмети и средства на труда в бита и в професионалната дейност на възрастните.

·         Умения – описва себе си и приятелите си; оценява постъпки и отношение на близки и познати; ориентира се в групови правила и се самооценява; реагира адекватно при обичайни или неочаквани ситуации в общността; групира предмети и средства за труда по съществени признаци; установява разлики и прилики в дейността на работещите в детската градина и училището (учител, директор, медицинска сестра и т.н.)

·         Отношения – избира и утвърждава собствена стратегия на дейност, поведение, комуникация и общуване при интегриране с другите; партнира на учител, сътрудничи си с връстници и проявява толерантност към деца с различия; изразява привързаният и обич към учители и хора, които се грижат за неговия комфорт е детската градина.

Основни представи: детска градина (училище), помещения в детската градина, любими дейности и занимания, предмети и пособия за сътрудничество, помощник-възпитател, директор, медицинска сестра, връстник, приятел, сътрудничество, доверителност, толерантност.

 

Ход на ситуацията:.......................