Razrabotki

План-конспект по Околен свят. Тема: Довиждане, зима! за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €15,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Околен свят за 4 възрастова група - 10 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка. 

Педагогическа ситуация

Възрастова група: IV възрастова група

Образователно направление: Околен свят

Тема: Довиждане, зима!

Източник: „Моите приказни пътечки“, Булвест 2000, познавателна книжка, с. 38

Седмица: 21

Ядро: СПНО /Светът на природата и неговото опазване/

Цели

Образователни цели:

·       Да затвърдят знанията си за характерните признаци на зимата.

·       Да разпознават промени в природата при смяна на сезоните (зима – пролет).

·       Да получат представа за начина, по който растенията и животните преживяват зимния сезон.

Развиващи цели:

·       Да развиват умения за наблюдение, сравнение и описване.

·       Да обогатяват активния си речник с думи, свързани със сезонните промени.

·       Да развиват логическото мислене и уменията за класифициране.

Възпитателни цели:

·       Да формират грижовно и отговорно отношение към природата.

·       Да възпитават интерес и любознателност към заобикалящия свят.

·       Да насърчават безопасно поведение при зимни условия.

Ключови думи: зима, пролет, сняг, студ, животни, растения, зимен сън, хранилка, следи, безопасност

Необходими материали:

·       Познавателна книжка по „Околен свят“, с. 39

·       СЛЗ „Кой как зимува?“, „Чуден сън“

·       Илюстративен материал по темата (животни, растения, зимни игри)

·       Природен календар

·       Моливи, цветни моливи

Очаквани резултати:

·       Детето разбира потребностите на растенията през различните сезони.

·       Има представа за промени в поведението на някои животни през зимата.

·       Назовава характерни зимни явления и признаци.

·       Показва в природния календар метеорологичното време и сравнява сезонни промени.

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение

Игри:

·       „Кой как зимува?“ – дидактична игра

·       „Открий следите“ – наблюдателна игра по илюстрацията

·       „Безопасно или опасно?“ – ситуационна игра

 

Ход на ситуацията:...............