Razrabotki

План-конспект по Околен свят. Тема: Думички чудесни. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена 20.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по околен свят за 2 възрастова група - 7 страници 

ПЛАН КОНСПЕКТ 

на ситуация- Втора възрастова група/ 4-5 годишни/

Издателство: Златно ключе

 

ОН: Околен свят

Тема: „Думички чудесни“

Ядро: Самоутвърждаване и общуване с околните; Социална и здравословна среда

Цел:  Стимулиране на децата в общуване помежду си, чрез спазване на  етикетни норми на поведение.

Задачи:

v Ориентиране в достъпни ситуации от ежедневието;

v Изграждане на умения у децата да общуват позитивно;

v Упражняване в употреба на „вълшебни“ думи;

v Стимулиране на творческо въображение у децата;

v Стимулиране на приятелски отношения между децата;

v Упражняване на уменията за правилно конструиране на изречения;

v Възпитание в сътрудничество между децата от предучилищна възраст и работа по групи;

v Възпитание на децата в помощ и взаимопомощ;

v Възпитание на отзивчивост и добронамереност у децата към другите и желание за взаимодействие с деца и връстници в общуването и дейността;

v Затвърдяване на песента „Три думички“ и импровизиране на танцови движения;

v Ориентиране в лабиринт;

v Стимулиране в изразителност и ясна дикция;

v Стимулиране на децата в артистични умения;

v Формиране проява на желание за участие в подвижни игри;

Интерактивни връзки със следните образователни направления:

v Български език и литература,

v Музика,

v Физическа култура,

v Изобразително изкуство,

v Конструиране и технологии.

Методи:

v Наблюдение,

v разказ,

v беседа,

v игра

Средства:

v компютър,

v  тон-колонка,

v познавателни книжки по околен свят

Материали:

v Играчки Мечо и Зайко; 

v цветни моливи,

v щендер за магазин- играчка;

v плодове;

v зеленчуци;

v чаши;

v чинии; .

Очаквани резултати:

v Децата да се ориентират в достъпни ситуации от ежедневието;

v Да се изградят умения у децата за позитивно общуване;

v Да се употребяват „вълшебни“ думи, като „моля“, „благодаря‘, „извинявай“;

v Да се стимулира творческо въображение у децата;

v Децата да умеят правилно да конструират изречения;

v Да се стимулират децата в приятелски отношения помежду им;

v Да се възпитат децата в сътрудничество и работа по групи;

v Да се възпитат децата в помощ и взаимопомощ;

v Да се  достигне възпитание у децата на отзивчивост и добронамереност към другите и желание за взаимодействие с деца и връстници в общуването и дейността;

v Да се затвърди  песента „Три думички“;

v Децата да се ориентират в лабиринта;

v Да се стимулират децата в изразителност и ясна дикция;

v Да се стимулират децата в артистични умения;

v Да се формира у децата проява на желание за участие в подвижни игри.

Ход на ситуацията:...........................