Razrabotki

План-конспект по Околен свят. Тема: Заедно е весело. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена 20.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Околен свят за 2 възрастова група - 7 страници 

 

ПЛАН КОНСПЕКТ 

на ситуация - Втора възрастова група/ 4-5 годишни/

издателство „Златно ключе“

 

Образователно направление: Околен свят

Тема: Заедно е весело

Ядро: Самоутвърждаване и общуване с околните

Цел:  Насърчаване на децата в общуване помежду си

Задачи:

v Разбиране различните възможности на децата за игра;

v Възпитание в помощ и взаимопомощ между децата;

v Стимулиране на творческо въображение;

v Обогатяване на речника с думи- локомотив, релси;

v Упражняване на уменията за правилно конструиране на изречения;

v Прилагане на усвоени умения за рязане на хартия с ножица, апликиране и оцветяване с цветни моливи;

v Възпитание в сътрудничество между децата от предучилищна възраст;

v Музикотерапия, като средство за преодоляване на агресия;

v Сваляне на емоционалното напрежение и отправяне на гнева в безопасна среда;

v Предизвикване на милосърдие и толерантност;

v Затвърдяване на песента „Тръгва детския влак“;

v Формиране проява на желание за участие в подвижни игри;

v Стимулиране в правилно звукопроизношение – пуф- паф, трака- трака, ту- тууу.

Интерактивни връзки със следните образователни направления:

v Български език и литература,

v Математика,

v Музика,

v Физическа култура,

v Изобразително изкуство,

v Конструиране и технологии.

Методи:

v Наблюдение,

v разказ,

v беседа,

v игра

Средства: компютър, телевизор, тон-колонка, познавателни книжки по околен свят

Материали: кукла – Щурец; цветни моливи, ножици, лепило, бели листове, цветна хартия,  картинки с влак.

Очаквани резултати:

v Децата да разберат различните възможности за игра;

v Да се възпитат в помощ и взаимопомощ децата;

v Да се стимулира творческо въображение у децата;

v Да се обогати речника на децата с думи- локомотив, релси;

v Да се упражнят  уменията на децата за правилно конструиране на изречения;

v Да се приложат усвоени умения за рязане на хартия с ножица, апликиране и оцветяване с цветни моливи;

v Да се възпитат децата в сътрудничество;

v Прилагането на Музикотерапия да послужи като средство за преодоляване на агресия;

v Да се свали  емоционалното напрежение у децата и да се отправи гнева в безопасна среда;

v Да се предизвика у децата милосърдие и толерантност;

v Да се затвърди песента „Тръгва детския влак“;

v Да се формира у децата  проява на желание за участие в подвижни игри;

v Да се стимулират децата от предучилищна възраст в правилно звукопроизношение – пуф- паф, трака- трака, ту- тууу.

 

 

Ход на ситуацията:....................