Razrabotki

План-конспект по Околен свят. Тема: Приятелите правят ли така?. за 2 възрастова група

Продажна цена Цена 30.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по околен свят за 2 възрастова група - 9 страници 

ПЛАН КОНСПЕКТ

 

на ситуация- Втора възрастова група/ 4-5 годишни/

Издателство: Златно ключе

 

ОН: Околен свят

Тема: Приятелите правят ли така?

Ядро: Самоутвърждаване и общуване с околните;

Цел:  Стимулиране в правилно поведение и общуване между децата

Задачи:

v Развиване на обща представа за прието- неприето/ добра и лоша постъпка/;

v Разбиране и обясняване на причините за появата им;

v Осигуряване на възможност за оценка и избор чрез картини;

v Стимулиране на социално приетото поведение;

v Стимулиране на творческо въображение у децата;

v Стимулиране на приятелски отношения между децата;

v Упражняване на уменията за правилно конструиране на изречения;

v Възпитание в сътрудничество между децата от предучилищна възраст и работа в екип;

v Възпитание на децата в помощ и взаимопомощ;

v Възпитание на отзивчивост и добронамереност у децата в общуването и дейността;

v Възприемане на приказка /авторска/ „Дългокоско“ и анализиране постъпките на героите; 

v Възпитание в толерантност и увереност във взаимоотношенията между децата;

v Затвърдяване на песента „Здравей какъв прекрасен ден“ и импровизиране на танцови движения; 

v Формиране на емоционална удовлетвореност от игровата дейност;

v Формиране проява на желание за участие в игри;

v Затвърдяване правила и норми на поведение.

v Усъвършенстване моториката на ръцете чрез конкретни двигателни действия за свързване, чрез нанизване и промушване.

Интерактивни връзки със следните образователни направления:

v Български език и литература,

v Математика,

v Музика,

v Физическа култура,

v Изобразително изкуство,

v Конструиране и технологии.

Методи: Наблюдение, разказ, беседа, игра

Средства:

v компютър,

v тон-колонка,

v познавателни книжки по околен свят

Материали:

v Кукла Томи;

v обръч с ленти;

v цветни моливи,

v чаши,

v бял лист,

v цветни картини,

v темперни бои;

v връзки;

v макарони;

 

 

Очаквани резултати:

v Да се развие у децата обща представа за прието- неприето/ добра и лоша постъпка/;

v Децата да разберат и да съумеят да обяснят  причините за появата им;

v Да се осигури възможност на децата за оценка и избор чрез картини;

v Да се стимулира социално приетото поведение;

v Да се стимулира творческо въображение у децата;

v Да се стимулират приятелски отношения между децата;

v Да се упражнят уменията на децата за правилно конструиране на изречения;

v Да се възпитат децата в сътрудничество и работа в екип;

v Да се възпита у децата  помощ и взаимопомощ;

v Да се възпитат децата още от ранна възраст на отзивчивост и добронамереност в общуването и дейността;

v Да се възприеме  приказката /авторска/ „Дългокоско“ и да се анализират постъпките на героите; 

v Да се възпитат децата от предучилищна възраст в толерантност и увереност във взаимоотношенията;

v Да се затвърди песента „Здравей какъв прекрасен ден“ и децата да импровизират своите  танцови движения; 

v Да се формира у децата  емоционална удовлетвореност от игровата им дейност;

v Да се формира проява на желание у децата за участие в игри;

v Да се затвърдят правила и норми на поведение у децата.

v Децата да усъвършенстват моториката на ръцете чрез конкретни двигателни действия за свързване, чрез нанизване и промушване.

 

Ход на ситуацията:.................................