Razrabotki
План-конспект по Околен свят. Тема: Професиите в детската градина. за 4 група
Продажна цена
Цена
40.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
С включен данък.
Открит урок по Околен свят за 4 възрастова група + илюстрации - 15 страници
Образователно направление: Околен свят
Тема: Професиите в детската градина
Цел: Възпитаване в уважение на трудовата дейност на хората. Обогатяване и систематизиране на представите на децата за различните професии и значимостта на трудовата дейност на хората работещи в детската градина.
Образователни цели:
- Опознаване на заобикалящата детето среда в единство, като се отчитат връзки и зависимости между обетите.
- Придобиване социални умения за общуване и социализация, култура на поведение и толерантно отношение.
- Изграждане представа за света на професиите в детската градина чрез наблюдаване на обекти в тяхната естествена среда и самостоятелна дейност.
Задачи:
Образователни:
- Затвърдяване и уточняване на знанията на децата за професиите на хората в детската градина;
- Запознаване с различните професии;
- Формиране на впечатления за работата на всяка професия, формиране на умения за отговорно отношение;
- Запознаване с характерните особености на всяка от професиите;
- Активиране на детския речник: труд, професия, отговорност, заплата.
Възпитателни:
- Положително отношение към хората от различните видове професии;
- Учтиво отношение към труда на възрастните;
- Културно поведение.
Методи: разказ, беседа, наблюдение, самостоятелна работа, игри.
Игри:
- „Довърши”.
- „Топката хвани”
- Телевизионно предаване за много добър директор на детска градина
Нагледни средства:
- табло с картина „Децата помагат на възрастните”, „Познай професиите”, картини за индивидуална работа.
Предварителна подготовка:
- окачване на таблата на подходящо място.
Очаквани резултати:
- Детето изброява видовете професии на служителите в детската градина и осъзнава тяхната значимост и знае инструментите с които си служат работещите в съответната професия.
- Имат знания за професиите в детската градина и закономерности, свързани с тях.
Ход на ситуацията:................