Razrabotki

План-конспект по Околен свят. Тема: Рожбите на домашните животни. за 3 възрастова група

Продажна цена Цена 35.00 лв Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Околен свят за 3 възрастова група - 10 страници + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка

 

Издателство: Слово – Моливко, Тема № 18, страница 44-45

Образователно направление: Околен свят

Тема: Рожбите на домашните животни

Образователно ядро: Светът на природата и неговото опазване

Образователни цели:

·        Възприемане и сравняване устройството на тялото (големина, покритие, цвят и т.н.) и поведенчески прояви на животните и тяхното потомство в типични условия на средата.

·        Осъзнаване на достъпни процеси (растеж) и моделно представяне на връзки и отношения (между животни и потомството им, между животни и човека).

·        Възпитаване на привързаност и устойчива готовност за природосъобразно поведение и грижи за домашни животни. 

Задачи:

·        Назовава животните и техните малки.

·        Разбира необходимостта от грижа за животните.

·        Познава основни жизнени потребности на животните.

Очаквани резултати:

Знания: изгражда конкретни представи за: външни особености (части на тялото, форма, покритие); поведенчески прояви (хранене, придвижване и др.); основни и специфични потребности на домашни животни и тяхното потомство и поведение на човека за гарантирането им; динамични представи за функционални прояви на живот – раждане, растеж.

Умения: наблюдава поведенчески реакции на домашни животни и тяхното потомство; сравнява видими признаци на животни (покритие, части на тялото); възприема и възпроизвежда образци за прояви на грижи към животни около дома; моделира съществени и видими признаци на познати животни и техните малки; обяснява растежа и развитието на животни в близката среда.

Отношения: установява контакти с представители на живото, привързва се към домашни животни и се грижи за тях.

Основни представи и умения: домашни животни, потомство, растеж, грижа, отговорност, промяна, разнообразие, наблюдаване, обследяване, сравняване, откриване, класификация, моделиране, обяснение, задаване на въпроси, разбиране.

 

Ход на ситуацията:...............................