План-конспект по Родинознание. Тема: Ние можем да се защитим. 2 клас
Продажна цена
Цена
€18,00
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект на урок по Родинознание за 2 клас - 14 страници + илюстрации + снимка на урока от учебника и учебната тетрадка
План-конспект по Родинознание
За 2 клас
Тема: Ние можем да се защитим
Издателство: Просвета, учебник страница 44-45, учебна тетрадка страница 24
Тема: Ние можем да се защитим
Области на компетентност:
Знания, умения, отношения
Глобална тема:
Компетентности като очаквани резултати:
- Изброява природни бедствия и правила за поведение при пожар, земетресение и наводнение.
- Изброява опасности за живота, които крият играта с огън, с отровни и взривоопасни материали, с електрически ток, къпането в непознати водоеми.
- Демонстрира как се постъпва в опасни за живота и здравето ситуации и към кого да се обръща при нужда.
Тип на урока: урок за затвърждаване на знания и формиране на умения
Нови понятия: инцидент, гръмотевица
Цели:
1. Образователни:
- Разграничава инцидент от природно бедствие;
- Свързва правилата за поведение с конкретни бедствия или опасности, които застрашават живота и здравето;
- Знае от кого да потърси помощ в опасни за живота и здравето му ситуации.
- Изброява опасности за живота, които крият играта с огън, с отровни и взривоопасни материали, с електрически ток, къпането в непознати водоеми.
- Демонстрира как се постъпва в опасни за живота и здравето ситуации и към кого се обръща при нужда.
2. Развиващи:
- Учениците да развият своята креативност в темата за връзката между действието на човека и някои бедствия.
- Учениците да могат цялостно да възпроизвеждат информация и да я класифицират.
- Учениците да могат цялостно да изграждат своето въображение.
3. Възпитателни:
- Да се възпита в учениците интерес към околния свят;
- Да се възпита в децата творчески потенциал и отговорност;
- Да се възпита в децата идеята за мотивацията.
Методи:
1. Словесни: Обяснение, беседа, дискусия, наблюдение, работа с учебника, игрови метод.
2. Нагледни: наблюдение, демонстрация
3. Практически: работа с учебник, учебна тетрадка
4. Игрови: дидактични игри, електронни ресурси
5. Дидактически средства: презентация, кръстословица, картини (снимки) на представители на живата и неживата природа; снимки на положителното и отрицателното влияние на човека върху природата, видеоклип по темата,
6. План на урока:
1) Бедствия и опасности застрашаващи здравето и живота на хората.
2) Как възникват природните бедствия.
3) Правила на природни бедствия.
4) Действия на човека застрашаващи собственото си здраве и причиняващи вреда на растения и животни.
Ход на урока:...............