Razrabotki

План-конспект по Родинознание. Тема: Разнообразният свят на растенията. 2 клас

Продажна цена Цена €15,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

ПЛАН-КОНСПЕКТ  НА УРОК ПО РОДИНОЗНАНИЕ“  за 2 клас - 12 страници + снимка на урока от учебника 

Издателство: Просвета плюс, 30-31 страница

Тема: Разнообразният свят на растенията

Област на компетентност: растителен свят

Вид на урока: урок за нови знания

Цели:

Образователни: 

  • изграждане на умения за разпознаване и определяне на света на растенията;
  • формиране на представи за разликите между тях.
  • разкриване на разнообразието на растенията по три основни показателя: дървета, тревисти, храсти; широколистни и иглолистни, а според това къде растат – диворастящи, селско-стопански, стайни;
  • уточняване на ползата им за човека;
  • споделяне на ползата от билките за здравето на човека

Възпитателни

  • Формиране на интерес към промените и различните вариации в тях;
  • Изграждане на нравствени качества в учениците.

Развиващи

  • Стимулиране на гладкото четене и разбиране на нов текст (с нови думи).

Задачи:

Образователни:

  • Групира растенията според особеностите в стъблата на дървета, храсти и тревисти растения и според това къде растат – диворастящи, градински, селскостопански и стайни; според формата на листата – широколистни и иглолистни.
  • Разграничава диворастящи, селскостопански, градински и стайни растения.

Възпитателни:

  • Да се възпита интерес към природния свят;
  • Изграждане на нравствени качества в учениците.

Развиващи:

  • Обогатяване на детското въображение;

Очаквани резултати:

  • Групира растенията според особеностите в устройството на стъблата на дървета, храсти и тревисти растения и според формата на листата – на иглолистни и широколистни.
  • Разграничава диворастящи, селскостопански, градински и стайни растения.

Представи и понятия: растения, промяна, сезон, билка, дърво, храст, тревисто растение, широколистно растение, иглолистно растение, диворастящи, селскостопански, градински и стайни растения.

Ключови компетентности:

  • Групиране на растения по определен признак.
  • Споделяне на личен опит от наблюдения на различни групи растения.

Дидактични средства: беседа, самостоятелна работа, анализ, групова работа

Нагледни средства: учебник, интерактивна дъска

Предварителна подготовка:

На учителя: план-конспект, книга за учителя, интерактивна дъска,

На ученика: учебник, учебна тетрадка.

 

ХОД НА УРОКА:.................

/Представен е в ТАБЛИЧНА форма/