Razrabotki

План-конспект по Човекът и обществото. Тема: Българското царство в средновековна Европа. 3 клас

Продажна цена Цена €18,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на урок по Човекът и обществото - 13 страници + снимка на урока от учебника 

План-конспект

 

Тема:

Българското царство в средновековна Европа

/за 3 клас/

 

 

Тема: Българското царство в средновековна Европа

Издателство: Просвета, страница 76-77

Вид на урока: урок за нови знания

Очаквани резултати:

·       Извлича информация за обществото от достъпни източници на знания.

·       Разказва за ярки събития и личности в българската история.

·       Дава примери за приноси на България в средновековна Европа.

Задачи:

Образователни задачи

·       Да свързват значими събития и процеси за единение на българското общество (възстановяване на българската държава, културен възход), със съответния владетел.

·       Да разказват за ярки личности и събития в българската история.

·       Да формулират достъпни изводи за значението на ярки събития.

·       Да извличат информация за миналото от материални източници и от илюстративен материал.

·       Да подреждат във времето основни исторически събития

Възпитателни задачи

·       Да се гордеят с този славен период от нашето минало

·       Да осъзнават значимостта на  случилите се събития

Развиващи задачи

·       Да развиват аналитичното и логическото си мислене

Методи и средства: разказ, наблюдение, беседа, упражнение, четене с разбиране, анализ, учебна тетрадка, учебник, електронен учебник.

Нови понятия: данъци, занаятчии

Въведени: държава, общество, групи в обществото, цар, боляри, Църква, духовенство, манастир, българска азбука.

 

Ключови компетентности и междупредметни връзки: 

·       Съставяне на кратки устни описания (компетентности в областта на българския език)

·       Използване в устно представяне на знанията за време, посока, пространство, век (математически компетентности и основни компетентности в природните науки и технологиите)

·       Извличане на информация за миналото от писмени и материални източници и от илюстративен материал (Умения за учене)

·       Формулиране на достъпни изводи за значението на ярки събития (Социални и граждански компетентности). 

 

         Ход на урока: ..........

.     /Урока е представен под формата на диалог/